Najlepszy Hosting WordPress 2024: RANKING

WordPress to jeden z najpopularniejszych systemów CMS na świecie. Nie powinno to dziwić. Stworzenie strony opartej na tym silniku jest stosunkowo proste – można korzystać z szablonów i intuicyjnie utworzyć nawet prosty sklep internetowy. Jednocześnie (dysponując odpowiednią wiedzą i doświadczeniem) da się w oparciu o ten CMS stworzyć stronę o zaawansowanych funkcjonalnościach, której zarządzanie jest proste i intuicyjne nawet dla osób niedoświadczonych.

Popularność tego silnika sprawia, że wielu hostingodawców oferuje serwer dopasowany do WordPressa. Jednak czy faktycznie taka usługa pozwoli na szybkie i bezpieczne działanie witryny opartej na tym silniku?

Ranking TOP 12

Zestawienie najlepszych hostingów stron WWW. Koniecznie sprawdź nasze testy i recenzje (podlinkowane poniżej), gdzie znajdziesz szczegółowy opis oferty i testy wydajności każdego z hostingów.

 1. Zenbox.pl (od 549,00 49,00 zł / rok)
  Najlepszy hosting pod każdym względem. Fenomenalne wsparcie klienta, szybkie serwery i przejrzysty sposób rozliczeń.
  Zobacz recenzję, test i opinie o Zenbox.pl.
 2. Seohost.pl (od 67,00 zł / rok)
  Bardzo szybki i bardzo tani hosting stron WWW. Serwery LiteSpeed, dyski NVMe, Redis i niskie ceny hostingu i domen.
  Zobacz recenzję, test i opinie o Seohost.pl.
 3. HashMagnet.pl (od 199,00 zł / rok)
  Hosting stron internetowych dla nietechnicznych i początkujących z fachową pomocą w stworzeniu i utrzymaniu strony WWW.
  Zobacz recenzję, test i opinie o HashMagnet.pl.
 4. Progreso.pl (od 300,00 zł / rok)
  Sprawdzone serwery wirtualne lub nowatorski hosting hybrydowy - elastyczna usługa hostingowa premium.
  Zobacz recenzję, test i opinie o Progreso.pl.
 5. CyberFolks.pl (od 249,00 99,00 zł / rok)
  Gigant rynku hostingowego z bardzo szeroką ofertą. Dobra wydajność hostingu i wysoka jakość supportu.
  Zobacz recenzję, test i opinie o CyberFolks.pl.
 6. Dhosting.pl (od 359,00 99,80 zł / rok)
  Elastyczny Web Hosting z gwarantowanymi zasobami i możliwością ich skalowania do 24 GHz CPU, 64 GB RAM i 1 TB SSD.
  Zobacz recenzję, test i opinie o Dhosting.pl.
 7. JDM.pl (od 99,00 zł / rok)
  Premium hosting dla WordPressa. Świetny support świetnie znający WP, niewygórowane ceny i przejrzysta oferta planów hostingowych.
  Zobacz recenzję, test i opinie o JDM.pl.
 8. Hostinger.pl (od 335,88 167,88 zł / rok)
  Międzynarodowy hosting z serwerami w Europie, Azji i USA (kraje do wyboru) i dobrą ofertą przy kupnie na dłużej.
  Zobacz recenzję, test i opinie o Hostinger.pl.
 9. MyDevil.net (od 162,60 zł / rok)
  Hosting dla osób technicznych. Poza PHP, wsparcie dla technologii Django, Ruby i Node.js. Techniczny, konkretny support.
  Zobacz recenzję, test i opinie o MyDevil.net.
 10. LH.pl (od 149,00 37,50 zł / rok)
  Jeden z liderów hostingowych w Polsce. Niewygórowane ceny, szybki hosting, dobre wsparcie i bezpieczeństwo.
  Zobacz recenzję, test i opinie o LH.pl.
 11. AttHost.pl (od 103,25 zł / rok)
  Dobry hosting w niewygórowanej cenie z przejrzystą ofertą. Autorski panel i pakiet korzyści dla klientów firmy.
  Zobacz recenzję, test i opinie o AttHost.pl.
 12. Hostido.pl (od 49,00 39,00 zł / rok)
  Nowy, tani hosting z szybkimi serwerami i najnowszymi technologiami (LiteSpeed, Redis, SSD NVMe, HTTP/3).
  Zobacz recenzję, test i opinie o Hostido.pl.

Możemy otrzymywać wynagrodzenie lub prowizje od hostingów przedstawionych powyżej. Każdy hosting został jednak szczegółowo przetestowany niezależnymi narzedziami – szczegóły w recenzjach.

Na czym polega hosting WordPress?

Hosting WordPress to nazwa usługi oferowanej przez wybranych hostingodawców, która oferuje parametry w pełni dopasowane do stron opartych na tym silniku. Najczęściej jest to nazwa dla pakietu, w którym zastosowane są szybkie dyski twarde, oprogramowanie LiteSpeed oraz silniki pamięci podręcznej, zmniejszające obciążenie serwera. Często usługa ta wiąże się także z wykorzystaniem interpretera PHP najnowszej generacji.

W praktyce jednak nie ma standardów dotyczących tego, jaka powinna być usługa, żeby można było ją nazwać hostingiem WordPress. Może się okazać, że w niektórych firmach pakiet “standardowy” prześcignie hosting WordPress u innego dostawcy.

Dlatego też wybór hostingu WordPress powinien zawsze być poprzedzony dogłębną analizą parametrów danego serwera. Nie można opierać się na zapewnieniach hostingodawcy – najlepiej jest dokładnie przejrzeć dane techniczne danego serwera.

Hosting WordPress – kiedy warto go wybrać?

WordPress nie jest silnikiem, który wymaga oprogramowania szczególnego typu. W zasadzie każdy serwer obsługujący PHP oraz bazy danych MySQL umożliwia instalację tego silnika. W praktyce jednak, żeby strona internetowa była w stanie działać szybko na danym serwerze, konieczne jest zadbanie o znacznie więcej czynników – o których napiszę później.

Zatem czy warto wybrać taką usługę? Dobry hosting WordPress jest rozwiązaniem dla Ciebie, jeżeli:

 • zależy Ci na szybkim działaniu strony – bo wiesz, że wolno działające witryny odstraszają odwiedzających;
 • masz świadomość, że trzeba usuwać wszystkie czynniki, które mogą powodować nawet kilka milisekund opóźnienia w ładowaniu strony;
 • Twoja strona jest oparta na gotowym szablonie – który często nie jest odpowiedni zoptymalizowany;
 • masz sklep na WooCommerce – i wiesz o tym, że ładowanie strony może mieć wpływ na wyższe konwersje.

Funkcje, które mogą być oferowane przez hosting WordPress

Wiesz już o tym, że sam fakt nazwania usługi hostingiem WordPress nie musi oznaczać, że jest to najlepszy pakiet dla Twojej strony opartej na tym silniku. Warto jest dokładnie przeanalizować, co wchodzi w skład danej usługi. 

W zależności od konkretnego dostawcy może to być:

 • autoinstalator – jednym z atutów oferty hostingu WordPress jest możliwość zakupu pakietu z już zainstalowanym silnikiem WP lub też autoinstalatorem, dzięki któremu jego instalacja jest niezwykle prosta i szybka – wymaga zaledwie kilku kliknięć. To na pewno duże udogodnienie dla osób, które nie chcą tracić czasu na ręczną instalację systemu. Warto wiedzieć o tym, że w przypadku niektórych ofert możesz nawet liczyć na usługę z w pełni zainstalowanym i skonfigurowanym silnikiem WordPress wraz z uruchomionym wybranym szablonem graficznym dla Twojej strony czy bloga;
 • szybkie dyski SSD – jednym z najbardziej istotnych czynników mających wpływ na szybkość działania strony na WordPressie jest odpowiedni dysk. Prędkość odczytu plików ma ogromny wpływ na to, jak szybko przeglądarka wyświetli stronę. Dyski SSD (a najlepiej SSD NVMe) są zdecydowanie lepszym wyborem niż przestarzałe nośniki HDD. Nowoczesne rozwiązania oparte na technologii flash są bowiem kilka czy nawet kilkanaście razy szybsze od dysków talerzowych;
 • oprogramowanie LiteSpeed – system WordPress może działać znacznie szybciej na LiteSpeed niż na standardowym oprogramowaniu Apache. To rozwiązanie zostało zaprojektowane w ten sposób, aby zmniejszać obciążenie interpretera PHP, co jest bardzo dla każdej strony opartej na WP. W związku z tym w opisie usługi hostingu WordPress bardzo często znajdziesz sformułowanie hosting LiteSpeed;
 • niskie limity – istnienie limitów w ramach hostingów współdzielonych należy uznać jako standard. Jeżeli jednak są one zbyt uciążliwe – mogą uniemożliwić prawidłowe funkcjonowanie strony na danym serwerze. Jest to widoczne szczególnie w momentach większego zainteresowania stroną, ale także podczas standardowego administrowania witryną. Dla stron na WordPressie szczególnie istotny jest limit jednoczesnych procesów PHP. Jeżeli będzie on zbyt niski – może to doprowadzić do problemów z prawidłowym funkcjonowaniem strony, doprowadzając do błędów w wyświetlaniu strony. Dla dynamicznych stron opartych na CMS WordPress limit jednoczesnych procesów powinien wynosić przynajmniej 10;
 • aktualne PHP – kolejna kwestia ponownie odnosi się do tematyki PHP. Jednak w tym wypadku chodzi o aktualność zastosowanego interpretera PHP. Język ten ma swoje generacje i po ok. 3 latach od wprowadzenia najnowszej generacji, przestaje ona być wspierana. Korzystanie ze starych wersji PHP może prowadzić do problemów z brakiem kompatybilności z aktualizowanymi wtyczkami czy motywami WP. Poza tym – przez brak aktualizacji PHP może on także generować problemy w zakresie bezpieczeństwa. Dlatego hosting WordPress powinien oferować najbardziej aktualną wersję PHP;
 • wysoki przydział zasobów – w przypadku hostingu współdzielonego nie zawsze masz wpływ na to, jaki przydział zasobów możesz zapewnić dla swojego konta. Jednak istnieją oferty, w których możesz wykupić minimalny przydział mocy obliczeniowej czy pamięci RAM. Dzięki temu nawet w wypadku pełnego obciążenia serwera, możesz liczyć na np. 1 GHz (1 rdzeń) oraz 1 GB pamięci RAM mocy obliczeniowej dla Twojej aplikacji internetowej. To czynnik, o który zdecydowanie warto zadbać, jeżeli zależy Ci na szybko działającej stronie opartej na WordPressie 

Oczywiście to nie wszystkie kwestie, na które trzeba zwrócić uwagę podczas wyboru hostingu WordPress. Oprócz tego trzeba pamiętać chociażby o częstych kopiach zapasowych, certyfikacie SSL czy limitach transferu. Nie bez znaczenia jest także uptime oraz jakość supportu. Prawda jest jednak taka, że gdy zależy Ci na szybkim działaniu strony opartej na WordPress zwróć uwagę przede wszystkim na funkcje, które wyszczególniłem w powyższym wpisie. 

A jeżeli chcesz zobaczyć, jak w praktyce sprawdzają się poszczególne usługi hostingowe – zapraszam do zapoznania się z przygotowanymi przeze mnie recenzjami.