Seohost.pl: Opinie, Oferta, Test i Recenzja Hostingu 2024

Seohost.pl to przyjazny hostingodawca, który skupia się przede wszystkim na zapewnieniu najszybszych serwerów dla swoich klientów. Usługodawca zapewnia, że strony oraz sklepy znacznie przyspieszą, dzięki oferowanym przez niego rozwiązaniom technologicznym. Seohost.pl przyciąga dyskami SSD NVMe oraz pełnym wsparciem w migracji strony. Jak jednak hosting sprawdza się w praktyce? Postanowiłem to sprawdzić i przeprowadzić testy wydajności. 

Odwiedź Seohost.pl ➞

Sprawdź aktualną ofertę hostingu.

Szybki hosting oparty na LiteSpeed 

Gdyby wierzyć hasłom reklamowym, wówczas Seohost byłby… najszybszym hostingiem. W końcu tak właśnie reklamuje się ten usługodawca. Jednak jak jest w rzeczywistości? Co wpływa na szybkość ładowania się stron internetowych? 

Na korzyść przemawia przede wszystkim zastosowanie ultraszybkiego serwera LiteSpeed. Seohost.pl wychodzi z założenia, że o wartości witryny, która wpływa na pozycje w wynikach wyszukiwania Google, wpływa przede wszystkim szybkość ładowania. To zupełnie logiczne – w końcu nikt nie chce czekać kilkadziesiąt sekund, aż strona się załaduje. Na tym przeświadczeniu bazują także algorytmy Google.

Za optymalnymi rozwiązaniami Seohost.pl stoją oczywiście zastosowane technologie. Jakie? Oto najważniejsze z nich:

 • AMD − EPYC – to najwydajniejsze serwerowe procesory o 64 rdzeniach fizycznych, które zapewniają ogromny zapas mocy obliczeniowej;
 • Supermicro – to producent podzespołów serwerowych noszący miano lidera w tworzeniu efektywnych technologii serwerowych. Seohost.pl w procesie budowy swoich serwerów korzysta właśnie z tych elementów;
 • SSD NVMe – superszybkie dyski, zapewniające błyskawiczną pracę Twojej strony internetowej czy innej aplikacji;
 • Litespeed Web Server – to najwydajniejszy silnik webowy, który w połączeniu z Lite Speed Cache, zapewnia prawie 7-krotnie szybsze wczytywanie stron opartych na WordPressie niż serwery Apache.

Firma szczyci się także tym, że samodzielnie udoskonala swoje serwery, co przekłada się na szybkość bez kompromisów.

Dyski SSD NVMe

Zastosowanie dysków SSD NVMe, to jedno z najnowocześniejszych rozwiązań dostępnych na rynku. SSD NVMe jest zdecydowanie szybszy niż SSD. To naprawdę istotny wyróżnik oferty. 

Wielu hostingodawców, szczycących się szybkością swoich usług, wykorzystuje szybkie dyski SSD, które działają jednak znacznie wolniej niż NVMe. Nie wspominając już o przepaści jaka dzieli NVMe a HDD.

Dyski NVMe zapewniają błyskawiczny dostęp do plików na serwerze, co bezpośrednio wpływa na tempo ładowania się strony. W końcu szybki odczyt i zapis sprawia, że podczas wyświetlania witryny nie pojawiają się niepotrzebne przestoje.

Bezpłatna migracja strony

Seohost.pl bez dodatkowych opłat zapewni Ci migrację danych twojej strony – witryny, baz danych, skrzynek e-mail. Migracja dotyczy przeniesienia zasobów z innego hostingu, na nowy, pochodzący z oferty Seohost.pl.

Specjaliści Seohost.pl po przeniesieniu danych na nowy dysk wykonują serię testów, sprawdzając, czy wszystko działa poprawnie. Na koniec możesz spodziewać się także darmowych rekomendacji dotyczących usprawnienia działania strony oraz optymalizacji. 

Korzystna oferta cenowa

Poszczególne pakiety w ofercie Seohost różnią się od siebie głównie pojemnością dysków. Cena najniższego pakietu, wyposażonego w dysk 2 GB, to jedynie 47 zł za rok, czyli około 4 zł za miesiąc. To jedna z najatrakcyjniejszych ofert na rynku. W szczególności, że każdy pakiet Hosting NVMe zawiera:

 • Transfer bez limitu,
 • Nieograniczoną liczbę baz MySQL,
 • Nieograniczoną liczbę kont poczty,
 • Nieograniczoną liczbę domen,
 • Nieograniczoną liczbę kont FTP,
 • Dostęp do PHP od 5.6. do 8.1.,
 • Certyfikat SSL,
 • Dostęp do SSH,
 • Harmonogram zadań cron,
 • Lite Speed Web engine oraz Lite Speed Cache,
 • Darmowe przeniesienie danych,
 • Kopie zapasowe z dostępem do danych,
 • Automatyczny instalator skryptów i aplikacji,
 • Zaawansowany Firewall i Anty DDoS.

Możesz wybrać 1 z 7 pakietów hostingu NVMe. Najwyższy z nich zapewnia aż 500 GB pojemności, w cenie około 125 zł miesięcznie. Wybrany pakiet możesz testować przez 7 dni zupełnie za darmo – bez ukrytych opłat czy konieczności wprowadzania metod płatności.

Pakiety Seohost

Warto też wspomnieć o pozostałych usługach w ofercie, takich jak:

 • Hosting SEO,
 • Hosting Reseller NVMe,
 • Hosting VPS,
 • Serwery dedykowane.

Bezpieczeństwo strony

Na bezpieczeństwo Twojej strony wpływa wiele czynników. Hostingodawca powinien zapewnić Ci pełen wachlarz rozwiązań, dzięki którym będziesz mógł spać spokojnie. Seohost.pl gwarantuje bezpieczeństwo strony m.in. dzięki takim technologiom jak:

 • Radware − dostarcza wysokiej klasy rozwiązania takie jak firewall oraz Anty DDoS. W ramach usługi zyskujesz ochronę: Cloud WAF, Cloud DDoS Protection, Cloud Workload Protection, Cloud Web Acceleration, Cloud Malware Protection oraz Bot Manager.
 • Imunify 360 − aktywnie zabezpiecza strony przed szkodliwym oprogramowaniem, wirusami oraz atakami z zewnątrz.
 • Ochrona fizyczna serwerów − cecha rzadko podkreślana, a jednak ważna. Centrum danych, w których znajdują się serwery, to miejsce z profesjonalną ochroną, zapewniającą bezpieczeństwo przetwarzania danych.

Seohost.pl zapewnia także, że wykorzystuje autorskie rozwiązania zapewniające ochronę witryny. Za bezpieczeństwo strony odpowiada również stabilność strony oraz wykonywany regularnie backup. W wielu pakietach masz dostęp do kopii przez 7 dni.

Rozwiązania polecane przez specjalistów SEO/SEM

Seohost.pl. jak już sama nazwa może wskazywać ceniony jest przede wszystkim za świetną podstawę do pozycjonowania stron www. Dlaczego? Warto zwrócić uwagę, że początkowo hosting ten wybierany był jako dobry serwer dla budowania zaplecza SEO. Z czasem jednak, twórcy stron zrozumieli, że i oni mogą skorzystać na szybkich i wydajnych rozwiązaniach dysków NVMe. 

W ofercie hostingodawcy znajdziesz nawet specjalne pakiety dla hostingu SEO. W pakiecie podstawowym, za który zapłacić musisz 30 zł za miesiąc, znajdziesz m.in. 32 adresy IP, 14 klas IP, nieograniczony transfer, liczbę domen oraz bazy MySQL. 

Specjaliści z Seohost.pl oferują, jak zawsze, wsparcie w przenoszeniu witryny, skrzynek e-mail oraz baz danych. Możesz także skorzystać z opcji konsultacji w sprawie optymalizacji stron oraz sklepów online.

W pakietach znajdziesz również opcje tworzenia kopii zapasowych strony – w podstawowych wersjach raz w tygodniu, w wyższych – codziennie. 

Hostinger.pl gwarantuje czas dostępności usługi (uptime) na poziomie 99,9%. Oznacza to, że serwer jest dostępny niemal zawsze. A w przypadku jakiejkolwiek awarii możesz liczyć na wsparcie przez czat w modelu 24/7. 

Test szybkości w praktyce

Przyznasz, że powyżej przedstawione atuty serwera Seohost prezentują się imponująco. Jednak nie ma co opierać się na samych zapewnieniach hostingodawcy – lepiej jest samodzielnie przeprowadzić test. Co więcej – możesz skorzystać z bezpłatnego okresu testowego, więc możesz sprawdzić możliwości serwera bez obciążeń finansowych. 

Po wykupieniu hostingu z łatwością zainstalowałem WordPress za pomocą kilku kliknięć. Autoinstalator w panelu jest łatwo dostępny i zdecydowanie ułatwia uruchomienie strony.

Zainstalowałem wtyczkę WP Benchmark aby w szybki sposób sprawdzić możliwości serwera. Wyniki prezentuję poniżej.

Wyniki testu Seohost

Co z tego wynika? No cóż – wychodzi na to, że SeoHost to naprawdę solidny serwer. Oczywiście najbardziej imponujące wyniki są widoczne w sekcji poświęconej dyskom twardym. Faktycznie – dyski SSD NVMe robią różnicę. Bardzo dobrze prezentują się kwestie związane z wydajnością procesora oraz pamięci. Nieco gorzej prezentują się kwestie związane z szybkością baz danych – jednak i tak jest to przyzwoity wynik. 

Podsumowując: wynik w teście pokazuje, że to naprawdę doskonały hosting – szczególnie patrząc na stosunek ceny do jakości. 

Użytkowanie panelu

A co można powiedzieć na temat samego panelu? Jest przejrzysty, dostępny w języku polskim, a jego obsługa jest zupełnie intuicyjna. Podstawowe czynności, takie jak podpięcie domeny, stworzenie bazy danych czy konta FTP są dobrze oznaczone i nie powinny sprawić najmniejszych trudności.

Na uwagę zasługuje także fakt, że w panelu można znaleźć nie tylko autoinstalator WordPress, ale także aplikacje takie jak Drupal, Joomla czy Prestashop.

Panel SeoHost

Pozostałe atuty oferty Seohost.pl

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę przy wyborze Seohost.pl jako hostingu swojej strony. Te elementy nie powinny umknąć Twojej uwadze.

 • Darmowy certyfikat SSL – w każdym pakiecie znajdziesz darmowy certyfikat SSL. Dzięki tej formie szyfrowania masz pewność, że dane przesyłane przez Twoich odwiedzających są właściwie zabezpieczone. To dziś standard! Dobrze, że Seohost.pl go zapewnia zupełnie bezpłatnie.
 • Zapewniony dostęp do SSH – ta opcja bardzo często jest odpłatna w innych hostingach. Tu dostęp do SSH jest w standardzie. Doskonała informacja dla bardziej zaawansowanych użytkowników.
 • Dostępność PHP w wersji od 5.6. do 8.1. – niezależnie od tego, na jakiej wersji PHP pracujesz, hosting obsługuje wszystkie najnowsze wydania. Umożliwia także korzystanie ze starszych wersji (co sprawdzi się np. podczas migracji startych stron).
 • Support 24/7 – masz problem z hostingiem? Możesz skorzystać z pomocy specjalistów o każdej porze dnia i nocy. Kontakt jest szybki, co pozwala na wyeliminowanie problemów ze stroną niemal od ręki. 
 • Bez limitów – gdy chodzi o liczbę domen, kont e-mail, a także kont FTP. To hojna oferta! W każdym z pakietów znajdziesz także nieograniczony transfer oraz możliwość tworzenia baz MySQL. 
 • Hosting Reseller NVME – Seohost.pl feruje również opcję odsprzedaży hostingów na dyskach NVMe. To doskonałe rozwiązanie dla web developerów, którzy mogą dostarczać swoim klientom gotowe, opublikowanie i dobrze działające strony na szybkim serwerze.
 • Możliwość wykupienia wsparcia Premium – masz większy problem? Możesz zamówić specjalny support premium, gdzie specjaliści przygotują dla Ciebie dedykowane rozwiązania. 

Seohost.pl – opinie

A jak na Seohost.pl zapatrują się inni, doświadczeni testerzy hostingów? Zajrzałem na strony kilku ekspertów. Oto co można tam przeczytać.

“Pakiety z serii Hosting WWW SSD NVME na hostingu SeoHost to świetne rozwiązanie dla osób, które szukają dużej wydajności i szybkości działania stron WWW w niskiej cenie. Także stron pod działających pod obciążeniem (wielu odwiedzających jednocześnie)” – przeczytać można w recenzji SeoHost na jakwybrachosting.pl.

“To, co jednak wzbudziło nasz ogromny podziw, to mała notatka w FAQ na podstronie hostingów. Mówi ona o tym, że Seohost nie posiada usługi kreatora stron ze względu na późniejsze problemy z przeniesieniem stron zbudowanych w kreatorach do innego operatora oraz gorszym pozycjonowaniem takich witryn. To naprawdę szczere wyznanie i wykazanie się dobrą wolą – firma nie ma zamiaru na siłę przywiązywać do siebie klientów” – taką ciekawą obserwację wyczytałem na stronie hostingonline.pl

“Usługi Seohost to dobra oferta dla osób szukających niedrogie oraz wydajne rozwiązanie. Hosting ten polecamy szczególnie osobom zajmującym się SEO/SEM. Usługi oparte na dyskach SSD/NVMe radzą sobie świetnie w każdych warunkach” – pisze autor recenzji na hostingi.net.

Seohost.pl to zdecydowanie dobra opcja, jeżeli zależy Ci przede wszystkim na szybkości ładowania strony. Nowoczesne dysku SSD NVMe to rozwiązanie z najwyższej półki. Bardzo cenne jest tu też wsparcie pod kątem SEO ze strony hostingodawcy (szczególnie gdy chodzi o infrastrukturę). To, co podoba mi się najbardziej to prosta i skalowalna oferta – nawet w najniższych ofertach, zaczynających się już od 4 zł za miesiąc, możesz mieć dostęp do nielimitowanego transferu oraz liczby domen. 

FAQ na zakończenie

Na koniec zebrałem wszystko w małe podsumowanie i ubrałem to w przejrzyste FAQ. Mam nadzieję, że rozjaśni Ci to w głowie i pomoże dokonać dobrego wyboru hostingu. 

1. Jakie są plusy i minusy Seohost? 

Do plusów oferty SeoHost zaliczyć należy: wykorzystanie dysków SSD NVMe (najszybszych na rynku), wsparcie LiteSpeed (ponad 7 razy szybszego niż Apache), brak limitów w skalowalnej i przejrzystej ofercie, wsparcie w zagadnieniach SEO, darmowy SSL, obsługę protokołu HTTP/3, 7-dniowy darmowy okres testów.

Gdy chodzi o minusy oferty to na pewno będzie to niska pojemność dysków w niskich pakietach.

2. Jakie usługi oferuje Seohost? 

Usługi oferowane przez Seohost to: Hosting NVMe, Hosting SEO, Dedykowane serwery VPS, Administracja serwerami, Wsparcie premium oraz Backup (kopie zapasowe).

3. Jakie opinie ma Seohost?

Spotkałem się z samymi pozytywnymi opiniami na temat Seohost.pl i sam taką też opinię mu wystawiam. Szybkość ładowania stron to ważna wartość w dzisiejszych realiach. Podoba mi się także skalowalna oferta i pomoc w zakresie SEO. 

Seohost to naprawdę ciekawa oferta dla osób szukających mocnego serwera. Mam nadzieję, że przedstawione przeze mnie argumenty to potwierdzają.

Odwiedź Seohost.pl ➞

Sprawdź aktualną ofertę hostingu.