LH.pl: Opinie, Oferta, Test i Recenzja Hostingu 2024

W ofercie LH.pl bardzo duży nacisk stawiany jest na wsparcie techniczne. Nawet pobieżnie analizując podstawowe parametry, można zauważyć, że jest to serwer, który wykorzystuje nowoczesne technologie. Czy w rzeczywistości faktycznie jest tak kolorowo? Zobacz, jak w praktyce sprawdza się hosting od LH.pl

Odwiedź LH.pl ➞

Sprawdź aktualną ofertę hostingu.

Parametry dopasowane do WordPress

W ofercie LH.pl możesz przeczytać, że hosting ten jest zoptymalizowany pod WordPress. Jednak czy jest to wyłącznie puste hasło, czy może faktycznie można uznać, że ten serwer sprzyja stronom opartym na tym silniku? Postanowiłem bliżej się temu przyjrzeć.

Wybierając hosting w LH.pl możesz liczyć na bardzo wygodny autoinstalator. Dzięki niemu uruchomienie strony internetowej na serwerze jest bardzo proste i zajmuje zaledwie kilka minut. Nawet osoba bez doświadczenia w tworzeniu witryn nie powinna mieć problemu z “wyklikaniem” takiej instalacji w panelu.

To jednak nie wszystko – bardzo istotna jest też separacja instalacji WordPress. Co to znaczy? Otóż katalogi z plikami zawierającymi poszczególne strony internetowe są od siebie oddzielone. Dzięki temu zainfekowanie jednego z nich – np. w związku z cyberatakiem – nie doprowadzi automatycznie do przeniesienia zagrożenia do innych plików. 

Szybkie dyski SSD NVMe

Jednak siła tego hostingu tkwi przede wszystkim w bardzo dobrych parametrach technicznych serwera. Jednym z nich są szybkie i wydajne dyski SSD NVMe. Dlaczego to takie ważne?

Do wyświetlenia strony internetowej potrzebny jest dostęp do jej plików źródłowych. Jeżeli odczyt i zapis plików zajmuje dużo czasu – ma to odzwierciedlenie w czasie ładowania witryny. Dyski SSD NVMe to obecnie jedno z najszybszych rozwiązań wśród nośników danych. Mogą być one nawet kilkadziesiąt razy szybsze od standardowych dysków talerzowych typu HDD. 

Jednak takie rozwiązanie też ma swoje wady. Jako, że SSD NVMe są wyjątkowo szybkie i nowoczesne – powierzchnia na nich jest zdecydowanie droższa. Dlatego też w LH.pl powierzchnie dyskowe w ramach poszczególnych pakietów są dość ograniczone (w najtańszym jest to zaledwie 5 GB a w największym – 100 GB). Można zatem pokusić się o stwierdzenie – że na LH.pl można liczyć na szybkie dyski, ale nie na nazbyt duże powierzchnie na serwerze. 

Darmowy certyfikat SSL

Certyfikat SSL to bardzo istotny element dla każdej strony internetowej. Odpowiada on za weryfikację strony w przeglądarce użytkownika. Jeżeli strona nie posiada ważnego certyfikatu, obok paska adresu pojawia się monit bezpieczeństwa, wskazujący, że połączenie nie jest bezpieczne.

Żeby strona była uznawana za bezpieczną z perspektywy przeglądarki odwiedzającego, powinna ona mieć zainstalowany certyfikat SSL. Wykupienie takiego certyfikatu kojarzy się z dużymi opłatami, jednak prawda jest taka, że nawet darmowy certyfikat doskonale pełni swoje funkcje – czyli pozwala na weryfikację strony i nawiązanie bezpiecznego szyfrowanego połączenia.

Jednak, żeby możliwe było korzystanie z bezpłatnego certyfikatu, hosting musi udostępniać taką możliwość. W przypadku oferty LH.pl możesz liczyć na dostęp do bezpłatnego certyfikatu Let’s Encrypt. To naprawdę wygodne, bo za pomocą kilku kliknięć – i bez dodatkowych opłat – możesz uczynić swoją stronę znacznie bezpieczniejszą.

Bardzo dobra obsługa klienta

Gdy analizuje się hosting LH.pl, bardzo istotna jest także doskonale oceniana obsługa klienta. Nie chodzi wyłącznie o zapewnienia ze strony hostingodawcy – opinia na temat supportu jest potwierdzona chociażby przez opinie w Google.

Wsparcie LH

Obsługa klienta jest dostępna za pośrednictwem chatu, infolinii czy poprzez e-mail. Co więcej – jest ona dostępna w modelu 24/7. To bardzo istotne zabezpieczenie na wypadek sytuacji awaryjnych.

Co więcej, obsługa kliebnta w LH.pl asystuje w wielu codziennych sytuacjach. Możesz liczyć na wsparcie np. przy migracji strony i poczty elektronicznej z innego hostingu. 

Bezpieczeństwo

W ofercie LH.pl bardzo duży nacisk położony jest na kwestie bezpieczeństwa. Decydując się na uruchomienie strony na tym serwerze, możesz liczyć, że nad witryną czuwać będą rozmaite systemy. Jakie? Warto zwrócić uwagę chociażby na:

  • ochronę anty-DDoS – hosting LH.pl ma uruchomioną ochronę przed jednymi z najczęściej spotykanych cyberataków, które mają na celu doprowadzenie do “paraliżu” serwera poprzez zdominowanie jego zasobów. System obsługiwany przez LH.pl monitoruje i na bieżąco reaguje na tego typu możliwe ataki;
  • backupy – w LH.pl możesz także liczyć na ochronę, gdy chodzi o kopie bezpieczeństwa. W związku z tym, gdy w związku z cyberatakiem, awarią czy nawet prostą pomyłką stracisz danych do plików przechowywanych na serwerze, możesz liczyć na ich szybkie odzyskanie. Backup wykonywany jest codziennie i jest dostępny przez 30 dni;
  • ochrona poczty e-mail (protokoły) – serwer służy nie tylko do przechowywania plików strony internetowej, ale także do obsługi poczty elektronicznej. Jednak na taką pocztę e-mail czyha wiele zagrożeń. Serwer może chronić Cię przed ryzykiem związanym z wysyłką nieautoryzowanych wiadomości. Systemy takie jak SPF, DKIM oraz DMARC wykorzystują różne typy zabezpieczeń (w tym kryptograficzne), mając na celu autoryzowanie wiadomości oraz monitorując o niepokojących zdarzeniach.

Test szybkości w praktyce

Jednak nie można opierać się wyłącznie na zapewnieniach samego hostingodawcy. Żeby przekonać się, jak serwer faktycznie sprawdza się w akcji, należy przeprowadzić samodzielne testy. Tak też zrobiłem.

Po zainstalowaniu WordPressa na serwerze (co dzięki autoinstalatorowi zajęło mi zaledwie kilkadziesiąt sekund), pobrałem i aktywowałem wtyczkę WP Benchmark. Następnie uruchomiłem testy, które pozwoliły mi przekonać się, jak hosting LH.pl sprawdza się pod obciążeniem. Poniżej przedstawiam rezultaty.

Wyniki testu LH

Widać, że zapewnienia hostingodawcy nie biorą się znikąd. Na tym serwerze możesz liczyć na naprawdę dobre parametry – nie tylko na papierze. Wynik dotyczący zapisu i odczytu danych pokazuje, że nośniki NVMe są naprawdę bezkonkurencyjne. 

Świetnie ocenić należy także wyniki dotyczące procesora oraz pamięci operacyjnej na serwerze. Także łącze internetowe doskonale sprawdza się w praktyce. Zły wynik dotyczący pamięci cache wiąże się z faktem, że silnik ten nie jest włączony domyślnie – trzeba pamiętać o samodzielnym uruchomieniu go w panelu. Sam wynik – 7,1 jest naprawdę bardzo dobry. 

Użytkowanie panelu

Sam panel sprawia wrażenie przejrzystego. Jest dostępny w języku polskim, a rozkład treści sprawia, że znalezienia poszczególnych ustawień jest bardzo proste. Z poziomu panelu bez trudu m.in. utworzysz bazę MySQL, uruchomisz silnik Redis czy utworzysz konto FTP. 

Panel LH

Bezpośrednio w panelu wyświetlają się także podstawowe wskazówki, które ułatwiają nawigację po systemie. W przypadku pytań lub awarii jesteś w stanie szybko nawiązać kontakt z Biurem Obsługi Klienta poprzez livechat lub wysłanie zgłoszenia. 

Pozostałe atuty oferty LH.pl

Widzisz, że hosting od LH.pl ma sporo atutów. Test szybkości w praktyce także potwierdza, że jest to oferta, na którą warto zwrócić uwagę. Chciałbym jeszcze uwzględnić kilka istotnych kwestii, gdy chodzi o ofertę LH.pl. Zwróć uwagę także na:

  • nowoczesne technologie – możesz liczyć m.in. na najbardziej aktualną wersję języka PHP, czy też obsługę silnika pamięci podręcznej Redis (w wybranych pakietach);
  • brak limitów baz danych, kont FTP, kont poczty elektronicznej (w ustalonych granicach bezpieczeństwa 🙂 )
  • brak limitu transferu – co przyda się szczególnie wtedy, gdy transfer zużywasz m.in. na pobieranie dużych plików czy częste aktualizacje strony;
  • lokalizacja w Polsce – co zdecydowanie przyspiesza czas reakcji serwera
  • dostęp SSH (w przypadku wybranych pakietów), co na pewno zostanie docenione przez bardziej zaawansowanych użytkowników wykonujących masowe operacje na plikach na serwerze.

LH.pl – opinie

Jak wynika z tej recenzji – LH.pl to oferta, która jest naprawdę interesująca. Jednak… jak wyglądają opinie innych użytkowników serwera? Jak już wiesz, w Google LH.pl zdobywa świetne rekomendacje. A czy tak samo jest także w innych miejscach w sieci?

“LH do dobry hosting z prostą i przejrzystą ofertą, w której właściciele stron WWW na pewno znajdą coś dla siebie. Na szczegóły uwagę zasługuje support, który wyjątkowo cierpliwie i dokładnie tłumaczy każdą kwestię i chętnie doradza przyszłym klientom czy pomaga obecnym w rozwiązywaniu problemów, czy konfiguracjach związanych ze stronami WWW.“ – w ten sposób usługa opisywana jest oferta LH.pl w serwisie Jak Wybrać Hosting?.

Także na stronie futari.pl można znaleźć dogłębną recenzję serwera. Przeczytamy tam, że jest to bardzo interesujące rozwiązanie ze względu na szybkie dyski, doskonałe wsparcie techniczne czy bezawaryjność serwerów. Jednak w recenzji znajdziemy także fragment: “Minusem może być ograniczona przestrzeń na dysku (zaledwie 5GB w pakiecie podstawowym), co może być problemem, jeśli chcemy przechowywać np. dużą ilość zdjęć.”

Szukając opinii trafiłem również na recenzję Pawła Mansfelda. Także u niego spotkamy się z pozytywną oceną tej usługi. Jak pisze: “Hosting Kiwi (a być może także inne opcje Hostingu współdzielonego w LH.pl) to godna rozważenia opcja hostingu swojej strony lub sklepu WordPress. Wysoka wydajność i niska cena to najmocniejsze punkty oferty.“

FAQ na zakończenie

Nie wiesz czy wybrać LH.pl? Może pomoże Ci w tym krótkie podsumowanie w formie odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.  

1. Jakie są plusy i minusy LH.pl? 

Do największych plusów oferty LH.pl należy zaliczyć bardzo dobrą obsługę klienta, wsparcie techniczne oraz nowoczesne technologie (w szczególności dyski!). Minusem są dość ograniczone powierzchnie na samym serwerze.

2. Jakie usługi oferuje LH.pl? 

W ofercie LH.pl oprócz hostingu współdzielonego znajdziesz także cloud hosting, domeny, certyfikaty SSL oraz usługę administrowania serwerami.

3. Jakie opinie ma LH.pl?

Hosting od LH.pl ma bardzo pozytywne opinie. Na szczególne uznanie zasługuje obsługa klienta oraz wsparcie techniczne. 

Mam nadzieję, że ta recenzja okazała się dla Ciebie przydatną i pomoże Ci w wyborze serwera dla Twojej strony czy innej aplikacji internetowej. Pamiętaj – rola hostingu dla działania witryny może być kluczowa, dlatego naprawdę warto jest wybrać rozwiązanie dopasowane do Twoich oczekiwań. 

Odwiedź LH.pl ➞

Sprawdź aktualną ofertę hostingu.