Najlepszy Hosting Laravel 2024: RANKING

W niektórych ofertach firm hostingowych można natknąć się na hosting Laravel. W opisie tego typu usługi znajdują się zapewnienia, że jest to najlepsze rozwiązania dla stron i aplikacji korzystających z tego frameworka.

Jednak czy faktycznie trzeba decydować się na hosting Laravel, aby móc opublikować stronę opartą na takim silniku? Warto przyjrzeć się bliżej temu zagadnieniu i sprawdzić, które parametry mogą okazać się szczególnie istotne dla tego silnika.

Ranking TOP 12

Zestawienie najlepszych hostingów stron WWW. Koniecznie sprawdź nasze testy i recenzje (podlinkowane poniżej), gdzie znajdziesz szczegółowy opis oferty i testy wydajności każdego z hostingów.

 1. Zenbox.pl (od 549,00 49,00 zł / rok)
  Najlepszy hosting pod każdym względem. Fenomenalne wsparcie klienta, szybkie serwery i przejrzysty sposób rozliczeń.
  Zobacz recenzję, test i opinie o Zenbox.pl.
 2. Seohost.pl (od 67,00 zł / rok)
  Bardzo szybki i bardzo tani hosting stron WWW. Serwery LiteSpeed, dyski NVMe, Redis i niskie ceny hostingu i domen.
  Zobacz recenzję, test i opinie o Seohost.pl.
 3. HashMagnet.pl (od 199,00 zł / rok)
  Hosting stron internetowych dla nietechnicznych i początkujących z fachową pomocą w stworzeniu i utrzymaniu strony WWW.
  Zobacz recenzję, test i opinie o HashMagnet.pl.
 4. Progreso.pl (od 300,00 zł / rok)
  Sprawdzone serwery wirtualne lub nowatorski hosting hybrydowy - elastyczna usługa hostingowa premium.
  Zobacz recenzję, test i opinie o Progreso.pl.
 5. CyberFolks.pl (od 249,00 99,00 zł / rok)
  Gigant rynku hostingowego z bardzo szeroką ofertą. Dobra wydajność hostingu i wysoka jakość supportu.
  Zobacz recenzję, test i opinie o CyberFolks.pl.
 6. Dhosting.pl (od 359,00 99,80 zł / rok)
  Elastyczny Web Hosting z gwarantowanymi zasobami i możliwością ich skalowania do 24 GHz CPU, 64 GB RAM i 1 TB SSD.
  Zobacz recenzję, test i opinie o Dhosting.pl.
 7. JDM.pl (od 99,00 zł / rok)
  Premium hosting dla WordPressa. Świetny support świetnie znający WP, niewygórowane ceny i przejrzysta oferta planów hostingowych.
  Zobacz recenzję, test i opinie o JDM.pl.
 8. Hostinger.pl (od 335,88 167,88 zł / rok)
  Międzynarodowy hosting z serwerami w Europie, Azji i USA (kraje do wyboru) i dobrą ofertą przy kupnie na dłużej.
  Zobacz recenzję, test i opinie o Hostinger.pl.
 9. MyDevil.net (od 162,60 zł / rok)
  Hosting dla osób technicznych. Poza PHP, wsparcie dla technologii Django, Ruby i Node.js. Techniczny, konkretny support.
  Zobacz recenzję, test i opinie o MyDevil.net.
 10. LH.pl (od 149,00 37,50 zł / rok)
  Jeden z liderów hostingowych w Polsce. Niewygórowane ceny, szybki hosting, dobre wsparcie i bezpieczeństwo.
  Zobacz recenzję, test i opinie o LH.pl.
 11. AttHost.pl (od 103,25 zł / rok)
  Dobry hosting w niewygórowanej cenie z przejrzystą ofertą. Autorski panel i pakiet korzyści dla klientów firmy.
  Zobacz recenzję, test i opinie o AttHost.pl.
 12. Hostido.pl (od 49,00 39,00 zł / rok)
  Nowy, tani hosting z szybkimi serwerami i najnowszymi technologiami (LiteSpeed, Redis, SSD NVMe, HTTP/3).
  Zobacz recenzję, test i opinie o Hostido.pl.

Możemy otrzymywać wynagrodzenie lub prowizje od hostingów przedstawionych powyżej. Każdy hosting został jednak szczegółowo przetestowany niezależnymi narzedziami – szczegóły w recenzjach.

Co to jest Laravel?

Laravel to framework stworzony w PHP, którego celem jest tworzenie aplikacji internetowych – w tym także stron. Jego cechą charakterystyczną jest umożliwienie tworzenia aplikacji w wygodnym środowisku online – m.in. dzięki możliwości integracji z Git.

Framework Laravel ma konstrukcję modułową. Oznacza to, że poszczególne funkcjonalności mogą być wygodnie dodawane do aplikacji. Ich implementacja umożliwia tworzenie aplikacji w pełni dopasowanych do oczekiwań właściciela strony. Niezależnie od tego, czy stworzony ma zostać blog, sklep internetowy czy inna zaawansowana aplikacja internetowa. 

Czym jest hosting Laravel?

Hosting Laravel to nazwa usługi, która ma być jak najlepiej dopasowana do tego frameworka. Oczywiście podstawą jest to, aby dany serwer obsługiwał PHP oraz bazy danych MySQL. W praktyce jednak istotnych jest znacznie więcej czynników.

Laravel to framework wymagający znajomości programowania. To technologia umożliwiająca tworzenie stron internetowych – nie jest to jednak CMS, który pozwoli na szybkie uruchomienie strony w oparciu o szablon. Jeżeli hosting ma być dopasowany do Laravel – powinien on być szybki i stabilny. Jednocześnie ważne jest to, aby za bardzo nie ograniczał klienta, gdy chodzi o limity i przydział zasobów.

Pamiętaj oczywiście, że hosting Laravel to tylko nazwa stosowana na określenie jednego z pakietów oferowanych przez hostingodawcę. Zanim zdecydujesz się na taką ofertę, należy samodzielnie przeanalizować jej poszczególne parametry.

Czym powinien cechować się hosting Laravel?

Nie powinno dziwić, że gdy wybiera się hosting pod Laravel, dwa główne czynniki na jakie trzeba zwrócić uwagę to jego szybkość i stabilność. Na te kwestie wpływ ma wiele parametrów serwera. Warto się im bliżej przyjrzeć.

Szybkie dyski

Podobnie jak w przypadku innych hostingów, kluczową rolę w szybkim działaniu aplikacji opartej na frameworku Laravel odgrywają dyski. To właśnie na nich znajdują się pliki potrzebne do wyświetlenia strony. Prędkość zapisu oraz odczytu ma zatem ogromne znaczenie dla prawidłowego działania aplikacji.

By móc liczyć na szybkie działanie strony opartej na frameworku Laravel, standardowe dyski talerzowe HDD to zdecydowanie za mało. Warto postawić na nośniki oparte na technologii flash – np. SSD czy NVMe. Takie dyski powinny być standardem w przypadku większości hostingów Laravel – warto jednak przed wykupieniem usługi upewnić się, czy na pewno tak jest.

Aktualne technologie

Laravel opiera się na języku PHP. W związku z tym konieczne jest zadbanie o to, aby na serwerze zainstalowana była jak najnowsza wersja tego języka. Pamiętaj, że cykl życia danej wersji PHP trwa ok. 3 lata. Jeżeli widzisz, że dany dostawca usługi dalej opiera się na np. PHP 7 – zastanów się dwa razy, czy na pewno jest to rozwiązanie dla Ciebie.

Kolejna kwestia dotycząca technologii jest związana z wykorzystaniem silników pamięci podręcznej. Dzięki nim dane potrzebne stronie czy aplikacji do działania mogą być przechowywane w pamięci szybkiego dostępu. W związku z tym interpreter PHP nie musi każdorazowo pobierać ich z bazy danych. Żeby jednak korzystać z takich funkcji, na serwerze musi być zainstalowany silnik Redis lub Memcached.

Nieuciążliwe limity

Laravel to framework PHP. Oznacza to zatem, że do jego poprawnego działania niezbędne jest udostępnienie interpretera na serwerze. Jednak bardzo istotne jest nie tylko sama obsługa danej technologii – ale także to, jakie limit są nałożone na poszczególnych klientów serwera. 

W przypadku korzystania z technologii Laravel będą to przede wszystkim:

 • jednoczesne procesy PHP – limit nie powinien być niższy niż 10. W innym przypadku może dojść do problemów z działaniem aplikacji w przypadku większego zainteresowania stroną;
 • jednoczesne połączenia HTTP – nie powinno ich być mniej niż 1000. W przeciwnym wypadku może dojść do zrywania połączenia w momencie większego zainteresowania stroną;
 • transferu – warto zadbać, aby na serwerze nie było limitu transferu. Dzięki temu pobieranie plików czy zwiększone zainteresowanie stroną nie sprawią, że witryna nagle przestanie być dostępna dla odwiedzających.

Warto wspomnieć także o tym, że aby móc liczyć na szybkie działanie aplikacji, dobrze jest zadbać o gwarantowany minimalny przydział zasobów, gdy chodzi o procesor oraz pamięć RAM. Mając zapewniony dostęp do np. 1 GHz procesora (lub 1 rdzenia) oraz 1 GB pamięci operacyjnej, możesz liczyć, że nawet podczas dużego obciążenia serwera, Twoja aplikacja będzie mieć odpowiedni “zapas mocy”. 

Dostęp SSH

To bardzo istotne, aby w przypadku przygotowania i administrowania stroną opartą na frameworku Laravel, móc korzystać z dostępu do SSH. Dzięki temu większość czynności związanych z zarządzaniem stroną można przeprowadzić z poziomu wiersza poleceń.

Jest to ogromnym ułatwieniem także w przypadku samego instalowania Laravel. Korzystając z wiersza poleceń można pobrać wszystkie biblioteki niezbędne do prawidłowego działania aplikacji.

Bezpieczeństwo

Podobnie jak w przypadku każdej innej aplikacji internetowej – tworząc stronę opartą na frameworku Laravel należy dokładnie przyjrzeć się kwestiom bezpieczeństwa. Hosting powinien być odpowiednio zabezpieczony, aby zapewnić stabilne działanie Twojej strony – a jednocześnie chronić przed jakimikolwiek wyciekami danych, próbami phishingu czy inną formą rozprzestrzeniania się złośliwego oprogramowania.

Dlatego też tak bardzo istotna jest WAF, czyli Web Application Firewall. Jeżeli serwer jest zabezpieczony takim programem, wszystkie zapytania wysyłane w jego kierunku są na bieżąco monitorowane. W przypadku pojawienia się podejrzanych zachowań – będą one blokowane, chroniąc przed próbami cyberataku na stronę.

Druga kwestia to ochrona Anty-DDoS. Ataki tego typu opierają się na wysyłaniu dużej liczby zapytań w celu zaangażowania zasobów serwera w znacznym stopniu. W takiej sytuacji może dojść do paraliżu hostingu – serwer staje się na tyle obciążony, że nie jest w stanie obsługiwać zapytań na bieżąco. Jeżeli jednak na serwerze jest ochrona Anty-DDoS, można oczekiwać, że taki atak zostanie zablokowany, zanim zdąży sparaliżować działanie serwera.

Oprogramowanie

W przypadku aplikacji opartych na frameworku Laravel, istotne jest odpowiednie oprogramowanie serwerowe. Zdecydowanie polecane są serwery oparte na Apache lub Nginx. To, które rozwiązanie będzie najlepsze, zależy od konkretnej aplikacji internetowej i generowanego przez nią zapotrzebowania. Można się jednak spotkać z opiniami, że Nginx lepiej radzi sobie z obsługą plików statycznych i jest łatwiejszy w konfiguracji. 

Czy warto inwestować w hosting Laravel? Jeżeli masz stronę opartą na tej technologii – to tak. Pamiętaj jednak, że nie jest ważna sama nazwa usługi – znacznie bardziej istotne są jej parametry. Liczę na to, że ten wpis ułatwi Ci określenie, czy dany serwer będzie dopasowany do Twojego konkretnego projektu.