JDM.pl: Opinie, Oferta, Test i Recenzja Hostingu 2024

Jeżeli szukasz hostingu, który stworzony został przede wszystkim z myślą o WordPressie, JDM to opcja, której warto przyjrzeć się bliżej. Hosting działa w oparciu o szybkie dysku SSD NVMe i zapewnia darmową migrację strony. Jakie jeszcze ciekawe opcje znajdziesz w ofercie JDM? Postanowiłem się temu przyjrzeć. Przeprowadziłem także własny test szybkości hostingu w praktyce. Poznaj jego wyniki. 

Odwiedź JDM.pl ➞

Sprawdź aktualną ofertę hostingu.

Hosting WordPress Premium

Hosting JDM stworzono z myślą o WordPressie – i tylko WordPressie. JDM nie oferuje wsparcia dla innych CMS. Ta wąska specjalizacja ma oczywiście pewne wady – nie jest to rozwiązanie uniwersalne i nie każdy klient znajdzie tutaj ofertę dla siebie. Jednak JDM ma jedną, bardzo znaczącą zaletę – stronom na WordPressie zapewnia najlepsze warunki do prawidłowej i szybkiej pracy. Skupiając się na jednym typie usługi, JDM trafia ze swoją ofertą do określonej grupy odbiorców. 

Wsparcie dla WordPress jest rozumiane na wiele sposobów. Już po samym założeniu konta u hostingodawcy, dostajesz wstępnie skonfigurowanego WordPressa. Po kliknięciu w link otrzymany w wiadomości o aktywacji usług, przechodzisz do procedury instalacyjnej, w której musisz podać wyłącznie podstawowe dane.

Instalacja WordPressa w JDM

Jednak to tylko jedna ze stron oferty hostingu WordPress. Przede wszystkim serwery JDM są skonfigurowane w ten sposób, aby zapewniać stronom opartym na tym CMS’ie jak najlepsze warunki do pracy – chroniąc przed pojawieniem się typowych dla tego typu serwisów bolączek. Zatem mamy tu do czynienia m.in. z szybkimi dyskami, silnikami pamięci podręcznej, obsługą aktualnego PHP czy darmowym SSL’em.

Jeżeli więc poszukujesz rozwiązania dla swojego bloga, witryny internetowej czy e-sklepu opartego o silnik WordPress, warto przetestować w praktyce, jak działa JDM. Szczególnie że usługodawca zapewnia 30-dniowy, darmowy test hostingu. 

Godne uwagi jest też dzielenie się wiedzą na temat WordPressa na blogu hostingodawcy. JDM pokazuje tam, że jest na bieżąco z nowościami. Z artykułów i poradników możesz wiele nauczyć się na temat obsługi tego silnika oraz poznać sposoby na radzenie sobie z charakterystycznymi problemami. 

Szybkie dyski SSD NVMe

Przejdźmy jednak do kwestii bardziej technicznych. Choć firma JDM zarejestrowana jest w Polsce – mieści się pod Poznaniem, serwery JDM zlokalizowane są w Niemczech, a technologie przyspieszające działanie stron www, działają z… niemiecką precyzją i niezawodnością. 

Jedną z najważniejszych cech usługi hostingu JDM są niezwykle szybkie dyski SSD NVMe. Są one oparte na technologii Optane, która… jeszcze dodatkowo przyspiesza działanie serwera oraz dostęp do danych. To zapewnia doskonałe warunki do efektywnego działania WordPressa. W końcu zarówno uruchomienie strony – jak i zarządzanie nią – jest uzależnione od szybkości odczytu i zapisu jej plików.

Wydajność

Oprócz szybkich dysków wydajność hostingu JDM zapewnia m.in oparcie na systemie Nginx, który – w przypadku WordPressa – jest o wiele wydajniejszy niż standardowy Apache. Oparcie hostingu na Nginx zapewnia wysoką wydajność w przypadku stron bardzo popularnych, czyli chętnie odwiedzanych przez użytkowników. Wsparcie Nginx sprawia, że nawet jeżeli Twoja witryna będzie przeżywać nagły boom, nie będzie to odczuwalne dla przeglądających. 

Oprócz tego warto zwrócić uwagę chociażby na obsługę HTTP/2. Protokół HTTP/2 skraca czas oczekiwania na reakcję serwera i sprawia, że strona ładuje się szybciej. 

Istotne są także bazy danych obsługiwane przez Percona Server – to serwer MySQL, który zapewnia wydajność i niezawodność. Jest on dodatkowo dostosowany do wymagań WordPressa. O szybkości strony decyduje także pamięć podręczna. 3 poziomowy cache przechowuje treści dynamiczne, pliki statyczne oraz zdjęcia w pamięci RAM. Jeżeli wybierzesz pakiet minimum 60k, masz także dostęp do Redis. 

Jeżeli zaś idzie o PHP, to hosting działa na aktualnym środowisku PHP 8.1. Dla stron z poprzednimi wersjami WordPressa hosting wspiera również starsze wersje PHP 7.

Bezpieczeństwo 

Hostingodawca zapewnia pełne bezpieczeństwo Twojej strony przed atakami z zewnątrz takimi jak: brute force, xmlrpc, REST API, XSS, SQL Injection, DDoS. Skrzynki pocztowe mają ochronę antyspamową. O bezpieczeństwie i stabilności Twojej strony stanowią także wykonywane regularnie kopie zapasowe. JDM robi je codziennie, a kopie przechowuje w oddzielnej lokalizacji przez 30 dni.

JDM oferuje wykonywanie tzw. snapshotów, czyli utworzenia kopii zapasowej z aktualnego stanu strony. Rozwiązanie to jest szczególnie pomocne w przypadku aktualizacji WordPressa. Jeżeli coś pójdzie nie tak, szybko będziesz w stanie przywrócić stronę do stanu sprzed aktualizacji.

Darmowa migracja strony

Chcesz przenieść stronę na nowy hosting? JDM zapewnia w tej sprawie pełne wsparcie i to każdemu klientowi, niezależnie od poziomu pakietu, jaki wybierzesz. Oprócz samej witryny w JDM przenosić całkowicie także Twoją pocztę. Możesz zgłosić chęć przeniesienia dowolnej liczby stron – i to bez dodatkowych opłat.

Jak przenieść stronę na JDM? Załóż konto w serwisie, a następnie zgłoś chęć migracji strony. Czekaj na kontakt osoby z BOK, która dopyta Cię o wszelkie niezbędne dane potrzebne do migracji. BOK zajmuje się sprawdzeniem serwisu do migracji i ustali z Tobą dogodny termin na przeniesienie strony. Można zmigrować ją od razu na docelową domenę lub na domenę tymczasową. Tę drugą opcję wybierają zwykle osoby, które chcą po prostu przetestować w praktyce działanie witryny w nowym hostingu. I gotowe! Jeżeli zdecydujesz się zostać z JDM, możesz zacząć działać już na właściwej domenie. 

Warto w tym miejscu zwrócić uwagę, że za migrację strony możesz otrzymać gratyfikację w postaci nawet 6 darmowych miesięcy hostingu. Promocja ta zadziała, jeśli wciąż masz opłacony hosting u innego hostingodawcy i nie chcesz czekać z migracją do wygaśnięcia umowy. 

Wygodny sposób rozliczenia

A jak wygląda kwestia rozliczenia z JDM? Co tak naprawdę otrzymujesz w pakietach? Zacznijmy od podstaw – JDM oferuje 6 różnych pakietów, które różnią się od siebie przede wszystkim liczbą stron oraz liczbą unikalnych wizyt w ciągu miesiąca. 

Ostatni z pakietów to tzw. opcja do ustalenia. To dobre rozwiązanie dla osób, które potrzebują indywidualnego podejścia do swojej witryny. Cenę ustalasz z BOK na podstawie wymagań, jakich spełnienia oczekujesz. Chodzi tu jednak przede wszystkim o ustalenie liczby stron oraz unikalnych miesięcznych użytkowników odwiedzających witrynę w ciągu miesiąca. 

Jednak większość osób poszukujących dobrego hostingu do WordPressa znajdzie coś dla siebie w podstawowych pakietach. JDM przedstawia skalowalną ofertę, tj.:

 • Pakiet 1 – 10k użytkowników miesięcznie/1 strona/10 GB + 10 GB na pocztę
 • Pakiet 2 – 30k użytkowników miesięcznie/3 strony/30 GB + 20 GB na pocztę
 • Pakiet 3 – 60k użytkowników miesięcznie/6 stron/60 GB + 40 GB na pocztę
 • Pakiet 4 – 160k użytkowników miesięcznie/16 stron/100 GB + 80 GB na pocztę
 • Pakiet 5 – 350k użytkowników miesięcznie/25 stron/250 GB + 150 GB na pocztę

Ceny pakietów zaczynają się od 99 zł za cały rok. 

JDM uznaje, że rozliczanie się ze swoimi klientami w oparciu o ruch na stronie to najuczciwsze rozwiązanie. Co więcej, dzięki temu hosting jest w stanie właściwie rozłożyć siły i zapewnić optymalną prędkość ładowania strony. Ważną informacją jest to, że do obliczania liczby unikalnych użytkowników odwiedzających witrynę niewliczany jest ruch pochodzący z botów. 

Każdy z pakietów dodatkowo zawiera:

 • darmowy SSL,
 • wybudowane cache,
 • dostęp do SFTP oraz SSH,
 • separację witryn,
 • transfer bez limitu.

Test szybkości w praktyce

Żeby w szybki – a przy tym rzetelny – sposób sprawdzić możliwości hostingu w praktyce, korzystam z bardzo wygodnego narzędzia jakim jest WP Benchmark. Jest ono dostępne w formie wtyczki, którą wystarczy pobrać i zainstalować w panelu WordPress. Następnie wystarczy tylko uruchomić test i odczekać kilka minut. Po wykonaniu testów otrzymałem następujące wyniki:

Wyniki testu JDM

Jak rozumieć tę ocenę? Ocena 6,8 to naprawdę dobry wynik. Widać, że hosting JDM uzyskał bardzo wysokie wyniki, gdy chodzi o zasoby mocy obliczeniowej procesora oraz pamięci RAM. Bardzo szybki dostęp do plików to zasługa przede wszystkim doskonałych dysków twardych. Hosting cechuje także doskonała przepustowość łącza. Nie najgorzej wypada ocena w przypadku baz danych. Źle wypadły test dotyczące pamięci podręcznej cache – jednak zapewne po dokonaniu konfiguracji można będzie tutaj liczyć na lepszy wynik. 

Tak czy inaczej – nawet bez wprowadzania jakichkolwiek ustawień, wynik jest bardzo dobry. Oznacza to, że jest to świetna propozycja dla osób bez doświadczenia. Strona na WordPressie będzie mieć bardzo dobre warunki do pracy.

Użytkowanie panelu

Jak wygląda panel hostingowy w JDM? No cóż… nie istnieje! 🙂 Jako, że JDM to hosting przeznaczony do WordPressa, usługę zaprojektowano w ten sposób, aby jej obsługa była jak najbardziej intuicyjna nawet dla niedoświadczonych użytkowników. W związku z tym po wykupieniu hostingu otrzymujesz wiadomość z linkiem instalacyjnym WordPressa (gdzie wystarczy wpisać tylko podstawowe dane, by móc korzystać z zainstalowanej strony).

Natomiast w samym WordPressie znajduje się narzędzie JDM.pl, które pozwala zapoznać się ze statusem Cache oraz dziennikami błędów.

Panel JDM

JDM udostępnia także panel klienta. Dotyczy on jednak raczej informacji o statusie usługi, rozliczeń itd. Zapewnia on także dostęp do poczty oraz umożliwia przesyłanie zgłoszeń do BOK.

A co z FTP? W mailu aktywacyjnym otrzymujesz dane dostępowe do swojego konta FTP. Jednak w związku z brakiem panelu hostingowego, dodatkowe konfiguracje serwera są niemożliwe (a przynajmniej nie da się ich przeprowadzić bez kontaktu z Biurem Obsługi Klienta).

Pozostałe atuty oferty JDM

Za co jeszcze należy docenić hosting JDM? Widać, że oferta hostingodawcy ma bardzo wiele zalet. Warto jeszcze zwrócić uwagę na te kwestie:

 • 30-dniowy darmowy test każdego hostingu – dzięki temu rozwiązaniu możesz w ciągu 30 dni sprawdzić, czy wybrany przez Ciebie pakiet wystarczy Ci do poprawnej obsługi strony. 
 • darmowy certyfikat SSL – to podstawa bezpieczeństwa Twojej witryny. Dzięki niemu Twoja strona jest weryfikowana w przeglądarce odwiedzającego. Po prawidłowej walidacji (potwierdzeniu, że certyfikat jest ważny) możliwe jest nawiązanie bezpiecznego (szyfrowanego) połączenia między przeglądarką a serwerem;
 • ochrona Anty-DDOS – zabezpieczenie serwerów sprawia, że automatycznie po wykryciu podejrzanego ruchu, jest on blokowany, aż do czasu zakończenia ataku. W ten sposób maleje ryzyko awarii strony w przypadku cyberataku mającego na celu sparaliżowanie zasobów serwera;
 • dostęp do SSH – w JDM możesz korzystać z WP-CLI oraz GIT – to rozwiązania, które zostaną docenione przez bardziej zaawansowanych użytkowników;
 • WooCommerce – dostępny w pakietach powyżej 60k unikalnych wizyt w miesiącu. Dzięki temu możesz wybrać ofertę dostosowaną do e-handlu;
 • Wsparcie BOK –  według zapewnień JDM możesz liczyć na obsługę klienta w modelu 24/7. 

JDM – opinie w sieci

Hosting JDM zbiera bardzo pozytywne opinie w sieci. Jest niezwykle przyjazny dla początkujących użytkowników. Aby zweryfikować swoje spostrzeżenia, przyjrzałem się bliżej recenzjom tego hostingu w sieci. Oto co znalazłem:

JDM to szybki, wydajny i prawdziwy Hosting WordPress. Hosting nie tylko ma WordPressa w nazwie (jak większość firm), ale skupia się w 100% na obsłudze stron na WP. I robi to z dobrym skutkiem” – przeczytać można w podsumowaniu recenzji JDM.pl na stronie jakwybrachosting.pl. Od autora recenzji dowiadujemy się też, że JDM świetnie wypada w przeprowadzonych przez niego testach szybkości. 

„Hosting od JDM.pl z pewnością jest świetnym wyborem pod względem serwerów. Są one dobrze zoptymalizowane, szybkie i wydajne, idealne do pracy na WordPressie. Ich wyniki potrafią być zdecydowanie lepsze niż konkurencji” pisze autor opinii na stronie hostingonline.pl

Nie wszyscy jednak podchodzą do tematu JDM z takim entuzjazmem. Na TOP Hosting przeczytałem: „Usługa JDM jest specyficzna, inna niż pozostałe na rynku, ale czy warto na nią postawić? W czasie jej sprawdzania natrafiłem na trochę problemów, w panelu zarządzania brakowało mi opcji, do których przyzwyczaiłem się w innych systemach. Natomiast w testach usługa wypada całkiem nieźle”. 

Jedno jest pewne: testy wydajności tego hostingu budzą naprawdę duże uznanie u wszystkich testerów. To zaś świadczy o tym, że JDM zapewnia świetną i jak widać niezawodną usługę. To, że hosting dostosowany jest wyłącznie do WordPressa można uznać za zaletę i wadę jednocześnie. W recenzjach pojawiały się także głosy, że niestety JDM nie najlepiej radzi sobie z obsługą klienta – BOK nie udziela odpowiedzi na wszystkie pytania, co… może być frustrujące.

FAQ na zakończenie

Na koniec postanowiłem zebrać wszystkie informacje w pomocny FAQ. Mam nadzieję, że dzięki nim rozwieję większość Twoich wątpliwości co do usługi świadczonej przez JDM.

1. Jakie są plusy i minusy JDM? 

Dużą zaletą JDM jest szybkość i wydajność hostingu. Za wadę i zaletę jednocześnie uznać można to, że hosting dopasowany jest wyłącznie do WordPressa. JDM oferuje optymalną cenę, która nie wyróżnia się na tle konkurencji. 

2. Jakie usługi oferuje JDM?

JDM oferuje przede wszystkim usługę hostingową dostosowaną do WordPressa. U hostingodawcy możesz dodatkowo nabyć domenę. JDM bezpłatnie zapewnia przeniesienie witryn, o ile wykupisz tu hosting. 

3. Jakie opinie ma JDM?

JDM ma bardzo pozytywne opinie w sieci. Zdecydowana większość recenzentów zapewnia, że hosting odznacza się wyjątkową szybkością i wydajnością. To świetne wsparcie dla małych i średnich stron i sklepów e-commerce opartych na WrodPressie.

JDM to naprawdę ciekawe rozwiązanie – szczególnie dla początkujących. Zachęcam jednak do zapoznania się także z innymi recenzjami na mojej stronie – i wybrania oferty idealnie dopasowanej do Twojego konkretnego projektu. 

Odwiedź JDM.pl ➞

Sprawdź aktualną ofertę hostingu.