Hostinger.pl: Opinie, Oferta, Test i Recenzja Hostingu 2024

Gdy zastanawiasz się nad mocnym serwerem dla swojej strony internetowej i potrzebujesz dobrego rozwiązania pod WordPress, Hostinger.pl może okazać się tym, czego szukasz. Już od pierwszego kontaktu ze stroną widać, że jest to usługa na wysokim poziomie – a do tego wszystko to w przystępnych cenach na start. Zobacz, jak Hostinger.pl wypada w testach.

Odwiedź Hostinger.pl ➞

Sprawdź aktualną ofertę hostingu.

Skalowalna i zróżnicowana oferta

Wybierając Hostinger.pl masz do wyboru naprawdę sporo opcji. Jednak kluczowe są 3 podstawowe usługi hostingowe:

 • hosting współdzielony,
 • hosting w chmurze, 
 • hosting WordPress.

Hosting w chmurze to oczywiście rozwiązanie dla najbardziej wymagających projektów. Natomiast interesujący jest fakt, że w ofercie znajduje się oferta przeznaczona stricte dla użytkowników WordPressa. 

Oprócz tego w ofercie Hostinger.pl znajdziesz także:

 • hosting VPS – czyli prywatny serwer wirtualny,
 • hosting VPS CyberPanel – czyli prywatny serwer wirtualny z wygodnym panelem administracyjnym opartym na OpenLiteSpeed;
 • hosting Minecraft – czyli serwer wirtualny o parametrach dopasowanych do obsługi gry Minecraft;
 • hosting Google Workspace E-mail – czyli własną pocztę elektroniczną opartą na Google Workspace;
 • pocztę elektroniczna Titan – czyli hosting poczty elektronicznej w oparciu o oprogramowanie Titan.

Hosting współdzielony

Hostingodawca zapewnia, że hosting współdzielony to dobra opcja dla małych i średnich projektów. Jeżeli więc dopiero zaczynasz, rozważ tę opcję. Tu do wyboru masz 3 plany:

 • Single,
 • Premium,
 • Business.

Różnica pomiędzy opcją Single a Premium czy Business widoczna jest gołym okiem. W najtańszej wersji single możesz założyć tylko jedną stronę internetową, w pozostałych limit sięga 100. W najtańszym pakiecie brakuje też wielu istotnych funkcjonalności. Tu dostępny jest tylko jeden adres e-mail, jedno konto FTP, 2 subdomeny, 2 zaparkowane domeny, przepustowość ograniczona jest do 100 GB, brak dostępu do SSH, tylko 2 bazy MySQL, a dodatkowo rejestracja domena nie jest w cenie.

Jeżeli idzie o przestrzeń dyskową SSD jest ona zależna od pakietu – Single to 50 GB, Premium – 100 GB, a Business 200 GB. Dodatkowo wyższe pakiety mają zdecydowanie lepsze parametry – nieograniczoną przepustowość, liczbę kont FTP, bazy danych MySQL, a także dostęp do SSH oraz darmową rejestrację domeny. Miesięczna różnica w cenie między 1 a drugim pakietem to jedynie 7 zł miesięcznie. 

Pakiety Hostinger

Hosting w chmurze

Jeżeli planujesz opublikować zaawansowaną aplikację internetową, warto zdecydować się na hosting w chmurze. Jego ogromną zaletą jest to, że serwery zlokalizowane są na całym świecie. 

Hosting w chmurze to system wewnętrznie połączonych serwerów, które stanowią dla siebie wsparcie w razie konieczności. Dzięki temu nie pojawiają się sytuacje, w których strona lub aplikacja jest niedostępna – zapytanie może być obsłużone przez inny serwer w chmurze.

W ramach hostingu w chmurze masz do wyboru 3 plany:

 • Startup, 
 • Professional, 
 • Enterprise. 

Jak widzisz, już samo nazewnictwo wskazuje, że to usługa przeznaczona dla użytkownika komercyjnego. Faktycznie – ich parametry są przeznaczone dla najbardziej wymagających. 

Ceny pakietów to odpowiednio 39 zł, 79 zł i 259,90 zł miesięcznie. Różnica w cenie jest więc znaczna. A czy przekłada się to na zawartość pakietów? Największą różnicę pomiędzy opcją najtańszą a najdroższą widać w przepustowości – w Startup to 10240 Kb/s, a w Enterprise to aż 40960 Kb/s. Zdecydowanie różna jest też wartość IOPS (czyli maksymalnej liczby odczytów i zapisów na koncie przez sekundę) – Startup to 128, a Enterprise 512. Różnicę widać także w zapasie pamięci RAM (od 3 do 12 GB). Sama powierzchnia hostingu waha się w zależności od pakietu od 200 do 300 GB. Można więc powiedzieć, że płacisz przede wszystkim za szybkość hostingu. 

Plany hostingowe Hostinger

Hosting WordPress

To z pewnością najciekawsza opcja dla osób, które zamierzają pracować na tym oprogramowaniu. Do wyboru masz 4 opcje pakietów:

 • Single,
 • Starter, 
 • Business, 
 • Pro.

Wszystkie z nich zawierają funkcje wyszczególnione na poniższej grafice.

Opcje w Hostinger

Czym się więc różnią? Przede wszystkim przepustowością, dostępem do darmowej rejestracji domeny, rozmiarem pamięci SSD, liczbą kont e-mail, liczbą subdomen i zaparkowanych domen, rdzeniami procesora oraz wielkością RAM. 

Funkcje Hostinger

Jak widzisz istnieje tu wiele rozwiązań, w których możesz dostosować zasoby do wielkości prowadzonych działań. Jeżeli po pewnym czasie uznasz, że podstawowy pakiet to dla Ciebie za mało, zawsze możesz dokonać upgrade’u. 

Dużym minusem jest brak możliwości skorzystania z okresu próbnego. Warto jednak odnotować, że Hostinger.pl zapewnia całkowity zwrot kosztów w przypadku niezadowolenia z usługi. 

Przyjazna użytkownikowi konfiguracja i przemyślany UX

Pierwsze, co rzuca się w oczy i przyciąga potencjalnych klientów, zwłaszcza tych początkujących, to przyjazny panel Hostinger.pl. Czysty i przejrzysty layout panelu sterowania nie odstrasza i pomaga w pierwszej przygodzie z budowaniem swojej strony. 

W rozpiętym wachlarzu usług bez trudu znajdą dla siebie rozwiązania zarówno zaawansowani programiści oraz projektanci stron. Widać, że Hostinger.pl w dużej mierze skupił się na UX podczas projektowania swoich usług. Jedyny zgrzyt wiąże się z tym, że panel nie jest dostępny w języku polskim

Panel hostingowy hpanel

Szybkie działanie stron www

Hostinger.pl jest oparty na szybkich dyskach SSD. Wszystkie pakiety zapewniają wysoką przepustowość i moc obliczeniową, która umożliwia sprawne funkcjonowanie stron www. 

Szybkie ładowanie strony jest bardzo ważne zwłaszcza ze względu na pozycjonowanie w wyszukiwarce Google. Jeżeli więc zamierzasz założyć bloga lub mały sklep internetowy, koniecznie sprawdź u hostingodawcy, czy spełni Twoje oczekiwania pod tym kątem. 

Wydajność stron www zapewniają m.in. systemy obsługi pamięci podręcznej oraz oprogramowanie LiteSpeed (znacznie szybsza niż popularny Apache), co jest szczególnie istotne w przypadku stron opartych na WordPressie. Hosting jest gotowy na najnowszą generację HTTP/3. W wyższych pakietach masz możliwość stworzenia dedykowanego adresu IP, co zostanie docenione przez osoby działające w branży SEO.  

Szybkość strony w Hostinger

Hosting dostosowany do WordPressa

Co ważne, panel jest bardzo dobrze dostosowany do WordPressa. Hostinger.pl wręcz reklamuje się jako ekspert od WP. Firma wspiera także inicjatywę “Five For the Future”, a więc program, który ma na celu dalszy rozwój społeczności WordPress i udoskonalanie technologii. 

WordPress w Hostinger

Jednak co tak naprawdę zapewnia Hostinger w temacie WordPressa? Warto zwrócić uwagę przynajmniej na kilka kwestii:

 • Hosting WordPress oparty jest na LiteSpeed, który uznaje się za najszybszy serwer dla stron opartych na PHP, dzięki czemu strona działa szybciej od tych opartych na standardowym Apache.
 • WordPress Staging pozwala Ci na wykonanie bezpiecznej kopii strony, na której możesz wprowadzać dowolne modyfikacje, bez uszczerbku na oryginale. Jeżeli chcesz przeprojektować stronę, zrób to najpierw “na brudno”, a dopiero później wprowadzaj ostateczne zmiany.
 • Automatyczne aktualizacje WordPressa pozwolą stronie działać najbardziej wydajnie i zabezpieczy ją przed atakami. 
 • Autoinstalator sprawia, że instalacja WordPressa jest bajecznie prosta – to bardzo dobra wiadomość dla początkujących. Tuż po opłaceniu pakietu Hostinger.pl możesz zacząć działać i projektować swoją stronę.
 • W najwyższym pakiecie hostingu WP – WordPress Pro – Hostinger oferuje szeroki zakres funkcji, dzięki którym masz większą kontrolę nad stronami (WP-CLI, dostęp SSH czy kontrola wersji PHP).

Bezpieczeństwo hostingu

W każdym z pakietów hostingowych Hostinger.pl zapewnia certyfikat bezpieczeństwa SSL zupełnie nieodpłatnie

W pakietach znajdziesz również opcje tworzenia kopii zapasowych strony – w podstawowych wersjach raz w tygodniu, w wyższych – codziennie. 

Hostinger.pl gwarantuje czas dostępności usługi (uptime) na poziomie 99,9%. Oznacza to, że serwer jest dostępny niemal zawsze. A w przypadku jakiejkolwiek awarii możesz liczyć na wsparcie przez czat w modelu 24/7. 

Support hostinger

Serwery na całym świecie

Warto wspomnieć, że Hostinger to firma pochodząca z Litwy. Jej wyróżnikiem jest rozmieszczenie serwerów na całym świecie. Znajdują się one w 8 miejscach na świecie: 2 w USA, w Brazylii, w Wielkiej Brytanii, w Holandii, w Litwie, w Singapurze oraz w Indiach.

Dlatego też z łatwością można stworzyć stronę zarówno dla klientów z Polski (bliskie fizyczne umiejscowienie serwera – tuż za polską granicą), jak i z całego świata (serwery w różnych punktach na całym świecie).

Mapa Hostinger

Test szybkości w praktyce

Jeżeli chcesz przetestować Hostinger.pl, musisz początkowo wyłożyć pewną (nie tak znowu małą) sumę. Firma co prawda gwarantuje całkowity zwrot pieniędzy w razie niezadowolenia z usługi, jednak promocyjne ceny podawane w pakietach to stawki za miesiąc przy umowie na 48 miesięcy. Tak więc kuszący pakiet WordPress Single, który chcesz przetestować przez miesiąc to wydatek nie 7,99 zł, a 29,99 zł. 

Ceny w hostinger

Hostinger jak za rękę przeprowadza Cię przez procedurę postawienia strony na WordPressie. Dzięki kreatorowi wystarczy odpowiedzieć na kilka pytań, a on proponuje rozwiązania, które będą dla Ciebie najbardziej optymalne. 

WordPress w Hostingerze

Po stworzeniu strony internetowej, postanowiłem – podobnie jak w przypadku innych moich recenzji – zainstalować wtyczkę WP Benchmark. Po jej uruchomieniu, przeprowadziłem test możliwości hostingu. Jakie były wyniki?

Wyniki testu Hostinger

Wyniki są naprawdę imponujące! Jeżeli chodzi o możliwości procesora oraz pamięci, doskonale widać, że serwer daje “spory zapas” mocy obliczeniowej. Dzięki temu strona czy aplikacja będą mieć bardzo dobre warunki do prawidłowego funkcjonowania. 

Na uwagę zasługuje także wynik baz danych – a bezproblemowa komunikacja pomiędzy serwerem a bazą danych na pewno zapunktuje szybkim działaniem strony internetowej. W związku z tym można śmiało powiedzieć, że Hostinger to faktycznie wydajny serwer.

Użytkowanie panelu

Tak jak już wcześniej wspomniałem – korzystanie z panelu jest dość intuicyjne. Na pewno na jego niekorzyść przemawia fakt, że jest dostępny w języku angielskim. Nie jest to jednak coś, co dyskwalifikowałoby tę usługę.

Jeżeli oczekujesz layoutu typu cpanel, wygląd w usłudze Hostinger będzie dla Ciebie sporym zaskoczeniem. Jednak dokonywanie prostych modyfikacji i ustawień nie jest dużym problemem.

Panel Hostinger

Pozostałe atuty oferty Hostinger

Za co jeszcze warto docenić ofertę Hostinger.pl? Warto zwrócić uwagę także na:

 • Support 24/7 – zespół ekspertów pomoże Ci w razie problemów ze stroną o każdej porze dnia i nocy. Oprócz tego, w razie wątpliwości zawsze skorzystać możesz z obszernej bazy wiedzy na temat hostingu, który zamieszczony jest na stronie Hostinger.pl w postaci wpisów blogowych oraz poradników.
 • Najnowsze wersje PHP – Hostinger.pl udostępnia najnowsze wersje oprogramowania, dzięki temu jesteś stale na bieżąco. Możesz liczyć, że w przypadku wydania nowszej wersji PHP, zostanie ona szybko uruchomiona na serwerze.
 • Dostęp do panelu za pomocą dwuetapowej weryfikacji – panel chroniony jest przez 2FA, który zabezpiecza konto przed włamaniami z zewnątrz. Możesz otrzymywać jednorazowe kody weryfikacji lub potwierdzenie przez e-mail.
 • Darmowa migracja w wyższych pakietach – niestety opcja ta nie jest dostępna w pakietach podstawowych. Jednak jeżeli zapłacisz więcej możesz liczyć na pełne wsparcie w przeniesieniu strony.
 • Możliwość skorzystania z opcji VPS – to rozwiązanie bardzo wygodne dla osób na wysokim poziomie zaawansowania. W opcji tej otrzymujesz większą wydajność, wsparcie NFS, szersze możliwości konfiguracji, dostęp do Roota, automatyczne wykonywanie kopii zapasowych i wiele innych. 

Hostinger – opinie

Na koniec warto przyjrzeć się testom wykonywanym przez innych użytkowników, aby recenzja nie była jednostronna. 

“Hostinger to moim zdaniem świetna propozycja dla osób szukających serwera, który szybko, sprawnie i wydajnie będzie utrzymywał stronę skierowaną dla klientów z USA, Azji czy Europy”pisze o Hostinger jakwybrachosting.pl.

“Nie bez powodu Hostinger zajmuje pierwsze miejsce w rankingu naszych hostów internetowych – łączy jedne z najniższych cen na rynku z jedną z najlepszych wydajności. Ponadto oferuje przyjazny dla początkujących panel sterowania i szczegółową bazę wiedzy, która zawiera wszystkie wskazówki, których potrzebuje ktoś nowy w hostingu” – podsumowuje z kolei websiteplanet.com.

“Dobry uptime, bardzo dobry response time oraz duża pojemność dysków SSD obsługiwanych przez LiteSpeed, są potwierdzeniem tego, że jest do dobry i wydajny hosting” – tak swoją recenzję kończy hostingonline.pl.

Jak widzisz, Hostinger zbiera dobre recenzje w sieci. Z pewnością to bardzo dobra opcja dla początkujących, którzy chcą nauczyć się poruszać w środowisku stron internetowych. Możliwość skalowania hostingu i bardziej zaawansowane pakiety to uczciwe podejście do klienta – z bardziej rozbudowanych opcji skorzystają ci, którzy mają pewne doświadczenie w budowaniu serwisów online. 

FAQ na zakończenie

Na sam koniec przygotowałem dla Ciebie w formie FAQ szybkie podsumowanie oferty Hostinger.pl. Mam nadzieję, że będzie ono pomocne. 

1. Jakie są plusy i minusy Hostinger? 

Do plusów oferty Hostinger należy zaliczyć m.in. szybkie dyski SSD, pamięć podręczną i oprogramowanie LiteSpeed, skalowalność oferty, dobrą wydajność hostingu, całodobowy support, intuicyjny i przejrzysty layout oparty na zasadach UX. Minusami są bardzo ograniczone pakiety podstawowe, brak bezpłatnego trialu, brak supportu migracji danych w niższych pakietach. 

2. Jakie usługi oferuje Hostinger? 

Hostinger.pl oferuje różne rodzaje hostingu takie jak: hosting współdzielony, hosting w chmurze, hosting WordPress, różne odmiany hostingu VPS, pocztę e-mail (w tym Google Workspace), migrację domeny, sprawdzanie domen, bazę danych WHOIS.

3. Jakie opinie ma Hostinger?

Hostinger.pl cieszy się pochlebnymi opiniami w sieci. Polecany jest przede wszystkim osobom początkującym, którym zależy na znalezieniu mocnego serwera dla stron opartych na WordPressie.

Czy Hostinger to dobre rozwiązanie? Mam nadzieję, że dostarczyłem Ci argumentów potwierdzających tę tezę. 🙂 

Odwiedź Hostinger.pl ➞

Sprawdź aktualną ofertę hostingu.