Najlepsze Kreatory stron internetowych 2024: RANKING

Strona internetowa to jeden z fundamentów obecności w Internecie. To właśnie na niej znajdują się informacje dotyczące Twojej działalności. Dzięki niej możesz sprzedawać produkty, tworząc sklep internetowy. Możesz także wykorzystać ją do dzielenia się swoimi przemyśleniami i pomysłami – prowadząc bloga.

Jednak, żeby strona internetowa znalazła się w sieci, najpierw trzeba ją stworzyć. I tu mogą – ale nie muszą – zacząć się schody. W końcu nie każdy zna się na programowaniu czy projektowaniu stron. Możesz oczywiście zlecić wykonanie strony firmie zewnętrznej, ale możesz także skorzystać z kreatorów, które pomogą Ci stworzyć witrynę, na jakiej Ci zależy. 

Coraz więcej hostingów decyduje się na dodanie do swojej oferty takich narzędzi. Chciałbym przedstawić Ci, jakie kreatory stron internetowych mogą znaleźć się w ofercie hostingów.

Ranking TOP 3

 1. WIX.com (za darmo)
  Najpopularniejszy kreator stron internetowych na Świecie. 800+ szablonów za darmo.
 2. WebWaveCMS.com (za darmo)
  Polski kreator stron WWW ze świetnym wsparciem. Prawie 100 szablonów stron internetowych za 0 zł.
 3. Hostinger.pl (od 13,99 zł / mies.)
  Kreator stron internetowych bez kodowania. Ponad 150 szablonów i darmowa domena w cenie.

Kreatory stron internetowych – co to takiego?

Kreator stron internetowych to narzędzie, które pozwala na stworzenie witryny, bez konieczności dysponowania wiedzą czy doświadczeniem dotyczącym programowania czy projektowania. Kreator stron internetowych oferuje szablony i narzędzia, które są stosunkowo proste w obsłudze i – przez wprowadzanie prostych modyfikacji – pozwalają na stworzenie witryny możliwej do opublikowania.

Tworzenie strony odbywa się najczęściej poprzez modyfikację szablonów, choć można także rozpocząć pracę “od zera”. Takie kreatory opierają się na metodzie WYSIWYG – co oznacza What you see is what you get (dostajesz to, co widzisz). Oznacza to, że zmiany strony przeprowadzane są nie w kodzie źródłowym strony, ale w wizualnym edytorze (kreator sam tworzy kod, która odpowiada wprowadzonym zmianom wizualnym). 

Kreatory stron internetowych w ofercie hostingodawców

Hostingodawcy coraz częściej oferują znacznie więcej niż tylko przestrzeń na serwerze. Jednym z takich dodatkowych elementów może być właśnie kreator stron internetowych. Dzięki dodaniu takiego narzędzia do oferty, staje się ona znacznie bardziej atrakcyjna – szczególnie dla osób, które nie mają doświadczenia, a po prostu chcą skupić się na prowadzeniu strony – a nie na etapie jej tworzenia.

Elementor w WordPress

Elementor to jeden z najpopularniejszych kreatorów stron internetowych. Jest to narzędzie dostępne jako wtyczka do WordPress. Dzięki niezwykle intuicyjnemu interfejsowi, wprowadzanie elementów na stronie oraz ich dopasowywanie do oczekiwań użytkownika jest równie proste, co np. stworzenie prezentacji. W kreatorze znajdziesz mnóstwo rozbudowanych szablonów (zarówno płatnych, jak i bezpłatnych). 

Hostingi mogą zatem oferować funkcję autoinstalatora WordPress wraz z wtyczką Elementor. W takiej sytuacji po zakupie usługi, wystarczy się zalogować i “przeklikać” instalację w panelu użytkownika, by móc zacząć tworzyć stronę internetową w kreatorze.

Autorskie kreatory stron

Warto jednak zwrócić uwagę, że hostingi bardzo często oferują także autorskie kreatory stron internetowych. To bardzo interesujące rozwiązanie, ponieważ pozwala na stworzenie witryny w oparciu o inne, mniej rozpowszechnione i popularne szablony czy elementy. 

Co więcej – takie kreatory stron internetowych oferują wsparcie techniczne. Dzięki temu w przypadku problemów z aplikacją, można skontaktować się tak naprawdę bezpośrednio ze swoją firmą hostingową. 

Niektóre firmy idą o krok dalej. Możesz zamówić taki pakiet hostingowy, który będzie mieć już zainstalowaną stronę internetową. To doskonałe rozwiązanie np. dla blogerów, którzy nie chcą zajmować się tworzeniem strony – a po prostu pragną zacząć publikować wpisy. 

W takiej sytuacji, w ramach jednej usługi, wykupujesz hosting ze stroną opartą na szablonie, którą możesz później dodatkowo edytować. Najważniejsze jest jednak to, że możesz zacząć działać od razu po wykupieniu serwera. 

Pozostałe rozwiązania

Gdy mowa o kreatorach stron internetowych nie sposób nie wspomnieć także o Wix, który jest jednym z najpopularniejszych narzędzi tego typu. Oferuje prosty i intuicyjny interfejs, przez co stworzenie strony jest naprawdę proste. Wix jest jednak dostępny wyłącznie jako usługa wraz z hostingiem – tworzysz stronę na serwerze powiązanym z kreatorem. Nie jest to więc narzędzie, które może znaleźć się w ofercie firm hostingowych. 

W podobnym modelu co Wix funkcjonuje wiele rozwiązań na rynku. Dostępne są także kreatory, które działają jako odrębne oprogramowanie desktopowe – możesz je pobrać na dysk, stworzyć stronę w kreatorze, a następnie opublikować ją na serwerze.

Hosting nie oferuje kreatora – co teraz?

Wiesz już, że kreator stron internetowych może być traktowany jako dodatkowy składnik usługi hostingowej. Jednak musisz pamiętać, że wcale tak być nie musi. Co zrobić, jeżeli hosting, który ze względu na swoje parametry idealnie pasuje do Twojego projektu, nie oferuje takiego rozwiązania?

W takiej sytuacji masz kilka rozwiązań możesz:

 • skorzystać z zewnętrznego kreatora stron internetowych – w takiej sytuacji wystarczy pobrać edytor WYSIWYG, stworzyć w nim stronę, a następnie opublikować na serwerze;
 • samodzielnie zainstalować kreator – to rozwiązanie jest szczególnie proste, gdy planujesz stworzyć stronę w oparciu o silnik WordPress. Wówczas wystarczy zainstalować WordPress (samodzielnie lub z wykorzystaniem autoinstalatora), a następnie pobrać wtyczkę Elementor;
 • stworzyć stronę w oparciu o silnik Gutenberg – musisz wiedzieć o tym, że wraz z kolejnymi aktualizacjami, WordPress staje się jeszcze bardziej intuicyjny. Stworzenie strony w oparciu o silnik Gutenberg (który jest domyślny dla CMS WordPress) i jeden z podstawowych szablonów może okazać się łatwiejsze niż Ci się wydaje;
 • zamówić wykonanie strony – oczywiście możesz także zlecić wykonanie strony internetowej firmie zewnętrznej. Zapewne będzie można wówczas liczyć także na wsparcie w zakresie publikacji strony na hostingu. Na pewno jednak trzeba się liczyć ze sporymi kosztami takiego rozwiązania.

Kreator stron internetowych to wygodne narzędzie, które pozwala na stworzenie podstawowej witryny nawet osobom bez doświadczenia. Pamiętaj jednak o tym, że takie rozwiązania wiążą się z pewnymi ograniczeniami – bez znajomości zasad projektowania czy choćby podstawowej znajomości kodu, stworzenie atrakcyjnej strony może zająć trochę pracy. Na pewno jednak jest to świetne rozwiązanie na początek, któremu warto przyjrzeć się bliżej – szczególnie, jeżeli jest bezpłatnym dodatkiem do Twojego hostingu.