HashMagnet.pl: Opinie, Oferta, Test i Recenzja Hostingu 2024

Nie każdy musi znać się na obsłudze hostingu, żeby prowadzić stronę internetową. To właśnie do takich osób skierowana jest oferta Hashmagnet. Decydując się na tę usługę, możesz liczyć na to, że większość kwestii związanych z zarządzaniem serwera pozostanie po stronie firmy hostingowej. Jednak jak to wygląda w praktyce?

Odwiedź HashMagnet.pl ➞

Sprawdź aktualną ofertę hostingu.

Technologiczna opieka

Gdy tylko wejdziesz na stronę hostingodawcy Hashmagnet możesz zauważyć, że jest to usługa nieco inna od standardowego serwera. Dlaczego? Otóż na każdym kroku możesz przeczytać, że jest to hosting dla nietechnicznych. Wypada zatem spodziewać się, że jest to hosting “bezobsługowy”. Czy faktycznie tak jest?

Faktycznie – gdy zdecydujesz się na hosting WordPress możesz liczyć na usługę z już zainstalowanym silnikiem CMS. To jednak nie wszystko – Hashmagnet może także stworzyć stronę oraz ją zoptymalizować. Możesz od razu wykupić wersję wraz z szablonem – a to Hashmagnet zajmie się jego instalacją oraz dostosowaniem. Podobnie jest w przypadku zdecydowania się na usługę hostingu PrestaShop – gdzie możesz de facto wykupić sklep internetowy po podstawowej konfiguracji.

O dodatkowych możliwościach dla nietechnicznych napiszę więcej jeszcze w dalszej części recenzji, bo jest to kwestia warta osobnej analizy.

Nie jest jednak tak, że decydując się na hosting Hashmagnet ograniczasz się wyłącznie do wspomnianych CMS’ów. Możliwe jest także wykupienie oferty Hosting Elastyczny, która pozwoli na hostowanie dowolnej aplikacji internetowej opartej na PHP, Ruby lub Python.

Elastyczne rozwiązanie

Ciekawym i bardzo praktycznym rozwiązaniem oferowanym przez Hashmagnet jest hosting elastyczny – inaczej skalowalny. Oznacza to, że w ramach pakietu podstawowego wykupujesz podstawowe zasoby (czyli 60 GB powierzchni, 2 GB RAM oraz 1 rdzeń CPU), a następnie możesz je dowolnie rozszerzać.

Dzięki temu nie musisz już na etapie uruchomienia strony internetowej dokładnie określać, jakie będzie Twoje zapotrzebowanie na poszczególne zasoby. Co więcej – możesz wykupić dodatkowe pakiety tylko czasowo – np. w okresach, gdy Twoja strona staje się popularniejsza lub gdy przeprowadzasz jej przebudowę. 

Szybkie i aktualne technologie

Bardzo dużym atutem oferty hostingowej Hashmagnet jest podejście usługodawcy do nowych technologii. Wprawdzie sama usługa jest przeznaczona dla osób nietechnicznych, to jednak jej parametry są naprawdę imponujące. W końcu nie trzeba znać się na serwerach, żeby docenić, że serwer faktycznie działa szybko, stabilnie i bezawaryjnie.

Serwer jest oparty na LiteSpeed, czyli na szybkim oprogramowaniu, które jest zdecydowanie szybszy od standardowego Apache. Docenią to przede wszystkim osoby, które korzystają z silników takich jak WordPress czy Prestashop – to właśnie w przypadku tego typu dynamicznych stron, serwer jest w stanie pokazać swoje rozbudowane możliwości. W jaki sposób? Otóż odciąża on działanie interpretera PHP, dzięki czemu serwer w mniejszym stopniu się kolejkuje, a w konsekwencji pozwala na szybsze działanie strony.

To jednak nie wszystko. W Hashmagnet możesz także korzystać z silnika pamięci podręcznej Redis. Gdy włączysz takie narzędzie, dostęp do danych potrzebnych do wyświetlenia strony może być jeszcze szybszy. Taki silnik pamięci podręcznej wykorzystuje pamięć szybkiego dostępu, aby przechowywać wybrane dane. Dzięki temu interpreter PHP nie musi każdorazowo wysyłać zapytania do bazy danych – wystarczy, że skorzysta z danych, które ma pod ręką. 

Dyski NVMe

To, co sprawia, że strony oparte na serwerze Hashmagnet działają szybko, to w dużej mierze odpowiednie dyski, na których przechowywane są dane. Ten hostingodawca opiera serwery na jednej z najszybszych technologii, gdy chodzi o nośniki danych. Dyski NVMe są wielokrotnie szybsze od dysków SSD – a nawet kilkadziesiąt razy szybsze od dysków talerzowych HDD. Co z tego wynika?

Szybki dostęp do plików sprawia, że strona jest w stanie załadować się szybciej. To bardzo istotne, szczególnie w przypadku sklepów internetowych, gdzie długie ładowanie strony może doprowadzić nawet do utraty klienta.

Podobnie jak to jest w przypadku komputera osobistego – gdzie szybki dostęp do pliku przekłada się na szybszą pracę – tak samo dobrze działający serwer umożliwia szybkie ładowanie plików podczas wyświetlania strony. 

Doskonały support

Skoro Hashmagnet jest przedstawiany jako hosting dla nietechnicznych, to powinno to oznaczać także obsługę klienta na najwyższym poziomie. W końcu klient oczekuje, że nie będzie musiał samodzielnie dokonywać konfiguracji serwera, wprowadzać zmian PHP czy radzić sobie w przypadku awarii. Jednak jak to wygląda w praktyce?

Support w Hashmagnet faktycznie dostępny jest w modelu 24/7. Aby móc skorzystać ze wsparcia technicznego konieczne jest zgłoszenie zdarzenia za pośrednictwem Panelu Klienta. Stworzenie konta FTP, uruchomienie SSL, konfiguracja bazy danych – wszystkie tego typu kwestie mogą zostać wykonane za Ciebie poprzez support.

Usługi dodatkowe

Chciałbym jeszcze pochylić się nad tym, co dokładnie oznacza, że Hashmagnet jest serwerem dla nietechnicznych. Wiesz już o tym, że masz technologiczną opiekę oraz bardzo dobry support. Warto jednak zwrócić uwagę, że w Hashmagnet możesz także korzystać z całego szeregu usług dodatkowych. To naprawdę wygodne mieć możliwość skorzystania z tak wielu usług w jednym miejscu – szczególnie, gdy… się na tym nie znasz i po prostu chcesz przekazać to komuś, by zrobił to za Ciebie.

Usługi HashMagnet

W Hashmagnet możesz korzystać z całego szeregu usług dodatkowych. Warto zwrócić uwagę chociażby na:

  • usługi związane z WordPress – silnik WP jest uznawany za intuicyjny, a przy tym daje on ogromne możliwości. Nie trzeba się na nim znać, by móc korzystać z atutów tego rozwiązania. W Hashmagnet możesz wykupić rozmaite usługi dotyczące zarządzania WordPressem – to z jednej strony optymalizacja strony (w celu jej jak najszybszego działania), a z drugiej – naprawy i modyfikacje szablonów. 
  • indywidualne wdrożenie bloga – w Hashmagnet możesz zamówić wdrożenie niestandardowego bloga. Kwestie technologiczne weźmie na siebie firma hostingowa;
  • opieka techniczna nad stroną – w Hashmagnet możesz nie tylko stworzyć stronę, ale możesz wykupić także obsługę nad witryną. W ramach takiej opieki Hashmagnet może wziąć na siebie m.in. kwestie aktualizacji, bezpieczeństwa i radzenia sobie z problemami technicznymi;
  • wsparcie marketingowe – gdy korzystasz z hostingu Hashmagnet możesz także wybrać usługę marketingu internetowego. W takim wypadku to właśnie hostingodawca będzie dla Ciebie prowadzić działania związane np. z pozycjonowaniem czy kampaniami płatnymi Google Ads;
  • usługi prawne – wybierając Hashmagnet masz także dostęp do szeregu usług związanych z kwestiami prawnymi. Możesz wykupić m.in. regulamin sklepu internetowego, opracowanie polityki prywatności czy inne dodatkowe elementy związane z ochroną danych osobowych i obowiązkami właściciela sklepu internetowego czy strony.

Test szybkości w praktyce

Żeby upewnić się, jak w praktyce radzi sobie hosting, zdecydowałem się na wykonanie testu przy użyciu WP Benchmark. Gdy wybierasz Hashmagnet z opcją WordPressa, otrzymujesz usługę z zainstalowanym silnikiem CMS. Tak naprawdę nie musisz logować się do panelu klienta – bowiem wystarczą Ci dane autoryzacyjne do panelu WordPressa, które otrzymasz mailem na adres podany podczas wykupienia usługi.

Potem trzeba było już tylko pobrać i zainstalować wspomnianą wtyczkę, a następnie ją uruchomić. Po przeprowadzeniu testu otrzymałem poniższy wynik.

Wyniki testów HashMagnet

Wynik 5,3 nie jest najwyższy. Jednak na pewno trzeba docenić bardzo dobre parametry dotyczące procesora oraz pamięci operacyjnej. Widać także, że bardzo szybka jest obsługa baz danych – co faktycznie może mieć bardzo duży wpływ na poprawne działanie strony opartej na systemie WordPress. Na pewno plusem jest także szybkość łącza.

Użytkowanie panelu

Choć w Hashmagnet możesz wykupić pakiet z już zainstalowanym silnikiem WordPressa, to jednak i tak otrzymujesz dostęp do panelu klienta, co pozwoli Ci zarządzać usługą. Jak przystało na hosting dla nietechnicznych – decydując się na usługę z silnikiem WordPressa, panel klienta nie daje Ci szerokich możliwości konfiguracji usługi. 

Panel HashMagnet

Możesz natomiast z perspektywy panelu klienta wysłać zgłoszenie do obsługi klienta. Nie ma problemów z nawigacją ani odnalezieniem podstawowych czynności, jakie da się wykonać w panelu. 

Pozostałe atuty oferty Hashmagnet

Widzisz, że oferta Hashmagnet jest z jednej nietuzinkowa w swojej formie, a z drugiej – jej parametry są naprawdę interesujące. Chciałbym jednak zwrócić uwagę na jeszcze kilka istotnych elementów, które mogłyby być istotne dla osób zastanawiających się nad wyborem serwera.

Warto zwrócić uwagę jeszcze chociażby na:

  • darmowa migracja – w Hashmagnet możesz oczekiwać nie tylko pomocy w przeniesieniu strony z innego serwera (wraz z kontami e-mail). Oprócz tego możesz liczyć na wyrównanie do 6 miesięcy ważności usługi u poprzedniego hostingodawcy. W związku z tym nie musisz czekać do końca umowy, aby przenieść się na Hashmagnet;
  • darmowy certyfikat SSL – certyfikat SSL Odpowiada za weryfikację strony internetowej w przeglądarce użytkownika, w związku z czym jest niezbędny w celu nawiązaniu bezpiecznego połączenia HTTPS między przeglądarką a serwerem. W Hashmagnet nie musisz dodatkowo płacić, żeby móc korzystać z takiego certyfikatu.
  • darmowa domena na rok – wybierając hosting w Hashmagnet możesz liczyć na darmową domenę w dobrych rozszerzeniach (pl lub com.pl nawet w podstawowym pakiecie – a w droższych także np. eu. czy .org).

Hashmagnet- opinie

Widzisz, że Hashmagnet jest ciekawą propozycją. Powyżej przedstawiłem wiele argumentów na potwierdzenie tej tezy. Teraz chciałbym jednak przyjrzeć się bliżej temu, jakie opinie na temat Hashmagnet można znaleźć w sieci. W końcu przed tak istotną decyzją jak zakup hostingu, warto zaczerpnąć informacji z więcej niż jednego źródła.

Recenzji usługi Hashmagnet można znaleźć np. na stronie TOPhosting. Przeczytasz tam m.in., że: “Oferta HashMagnet jest ciekawa, dobrze opisana, hosting ma dobre parametry. Jeśli chcesz porównać przed wykupieniem konta kilka usług, to zdecydowanie warto, aby na liście znalazła się również i ta. Szczególnie jeśli jesteś osobą niezbyt obeznaną w technicznych aspektach i chcesz zdecydować się na wersję hostingu z opieką fachowców czy pomocą w uruchomieniu strony.”

Na temat tego hostingu pisze także autor rankingu hostingów JakWybraćHosting.pl. W podsumowaniu można tam przeczytać: “Nie znasz się do końca na tworzeniu i prowadzeniu strony, bloga czy sklepu, ale chcesz wejść w biznes online i przy okazji mieć dobry hosting ze świetnym wsparciem? HashMagnet może być dla Ciebie wyborem nr 1!”

Z kolei w recenzji na Hosting OnLine można przeczytać, że: “Doceniamy hosting HashMagnet za jego prostotę i posiadanie dedykowanych ofert dla określonych grup klientów. (…) Nie każda osoba chcąca posiadać stronę internetową musi i chce wnikać w szczegółowe parametry i technikalia usług, dlatego rozwiązania pakietowe są bardzo wygodne. HashMagnet po prostu wie, co robi, dla kogo i po co. “

FAQ na zakończenie

Na zakończenie zapraszam Cię jeszcze do przeczytania krótkich odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Mam nadzieję, że w ten sposób łatwiej będzie Ci podjąć decyzję o wyborze hostingu. 

1. Jakie są plusy i minusy Hashmagnet? 

Bardzo dużym plusem oferty Hashmagnet jest to, że jest ona przeznaczona dla osób nietechnicznych. Hosting ma bardzo dobre parametry, a przy tym oferuje wsparcie techniczne na bardzo wysokim poziomie. Minusem mogą być ceny, bowiem w ofercie brakuje “taniego” pakietu – najtańsze usługi w ofercie zaczynają się od ok. 200 zł rocznie. 

2. Jakie usługi oferuje Hashmagnet? 

Oferta Hashmagnet zdecydowanie wykracza poza “standardową” ofertę firm hostingowych. Oprócz hostingu, domen czy certyfikatów SSL znajdziesz tutaj usługi takie jak tworzenie stron internetowych, prowadzenie marketingu czy wsparcie prawne. 

3. Jakie opinie ma Hashmagnet?

Hashmagnet cieszy się bardzo dobrą opinią. To usługa, która zostanie doceniona przez każdego, kto chce skupić się na treści swojej strony internetowej – a niekoniecznie na kwestiach technicznych związanych z zarządzaniem nią. 

Hashmagnet pokazuje, że uruchomienia bloga, sklepu czy innej strony internetowej może być łatwiejsze niż Ci się wydaje. Jeżeli chcesz, aby jedna firma zajmowała się u Ciebie zarówno hostowaniem strony internetowej, jak i jej stworzeniem (a także np. aktualizacjami czy konfigurowaniem) – ta oferta może być dla Ciebie idealna.  

Odwiedź HashMagnet.pl ➞

Sprawdź aktualną ofertę hostingu.