Najlepszy Hosting sklepów PrestaShop 2024: RANKING

Gdy planujesz założyć e-sklep, jednym z pierwszych elementów, którym poświęcasz uwagę i czas jest odpowiedni silnik, który posłuży do uruchomienia takiej strony. Najlepiej jeżeli byłby on darmowy, a jednocześnie dawał duże możliwości personalizacji. Bez wątpienia takim rozwiązaniem jest właśnie PrestaShop.

Nie dziwi zatem, że firmy oferujące hostingi, przygotowują także specjalną ofertę dla klientów chcących uruchomić sklep na tym silniku. Jednak w jaki sposób upewnić się, czy dana oferta nie jest tylko “chwytem marketingowym” – a faktycznie sprawi, że Twój e-sklep będzie działał szybko i bez problemów?

Ranking TOP 12

Zestawienie najlepszych hostingów stron WWW. Koniecznie sprawdź nasze testy i recenzje (podlinkowane poniżej), gdzie znajdziesz szczegółowy opis oferty i testy wydajności każdego z hostingów.

 1. Zenbox.pl (od 549,00 49,00 zł / rok)
  Najlepszy hosting pod każdym względem. Fenomenalne wsparcie klienta, szybkie serwery i przejrzysty sposób rozliczeń.
  Zobacz recenzję, test i opinie o Zenbox.pl.
 2. Seohost.pl (od 67,00 zł / rok)
  Bardzo szybki i bardzo tani hosting stron WWW. Serwery LiteSpeed, dyski NVMe, Redis i niskie ceny hostingu i domen.
  Zobacz recenzję, test i opinie o Seohost.pl.
 3. HashMagnet.pl (od 199,00 zł / rok)
  Hosting stron internetowych dla nietechnicznych i początkujących z fachową pomocą w stworzeniu i utrzymaniu strony WWW.
  Zobacz recenzję, test i opinie o HashMagnet.pl.
 4. Progreso.pl (od 300,00 zł / rok)
  Sprawdzone serwery wirtualne lub nowatorski hosting hybrydowy - elastyczna usługa hostingowa premium.
  Zobacz recenzję, test i opinie o Progreso.pl.
 5. CyberFolks.pl (od 249,00 99,00 zł / rok)
  Gigant rynku hostingowego z bardzo szeroką ofertą. Dobra wydajność hostingu i wysoka jakość supportu.
  Zobacz recenzję, test i opinie o CyberFolks.pl.
 6. Dhosting.pl (od 359,00 99,80 zł / rok)
  Elastyczny Web Hosting z gwarantowanymi zasobami i możliwością ich skalowania do 24 GHz CPU, 64 GB RAM i 1 TB SSD.
  Zobacz recenzję, test i opinie o Dhosting.pl.
 7. JDM.pl (od 99,00 zł / rok)
  Premium hosting dla WordPressa. Świetny support świetnie znający WP, niewygórowane ceny i przejrzysta oferta planów hostingowych.
  Zobacz recenzję, test i opinie o JDM.pl.
 8. Hostinger.pl (od 335,88 167,88 zł / rok)
  Międzynarodowy hosting z serwerami w Europie, Azji i USA (kraje do wyboru) i dobrą ofertą przy kupnie na dłużej.
  Zobacz recenzję, test i opinie o Hostinger.pl.
 9. MyDevil.net (od 162,60 zł / rok)
  Hosting dla osób technicznych. Poza PHP, wsparcie dla technologii Django, Ruby i Node.js. Techniczny, konkretny support.
  Zobacz recenzję, test i opinie o MyDevil.net.
 10. LH.pl (od 149,00 37,50 zł / rok)
  Jeden z liderów hostingowych w Polsce. Niewygórowane ceny, szybki hosting, dobre wsparcie i bezpieczeństwo.
  Zobacz recenzję, test i opinie o LH.pl.
 11. AttHost.pl (od 103,25 zł / rok)
  Dobry hosting w niewygórowanej cenie z przejrzystą ofertą. Autorski panel i pakiet korzyści dla klientów firmy.
  Zobacz recenzję, test i opinie o AttHost.pl.
 12. Hostido.pl (od 49,00 39,00 zł / rok)
  Nowy, tani hosting z szybkimi serwerami i najnowszymi technologiami (LiteSpeed, Redis, SSD NVMe, HTTP/3).
  Zobacz recenzję, test i opinie o Hostido.pl.

Możemy otrzymywać wynagrodzenie lub prowizje od hostingów przedstawionych powyżej. Każdy hosting został jednak szczegółowo przetestowany niezależnymi narzedziami – szczegóły w recenzjach.

Co to jest PrestaShop?

PrestaShop to jeden z najpopularniejszych na świecie systemów do zarządzania sklepami internetowymi. Ten darmowy silnik jest oprogramowaniem typu open-source, które daje – zaawansowanym użytkownikom – ogromne możliwości edycji i modyfikacji do swoich oczekiwań. 

Tych mniej obytych w technicznych sprawach, zdecydowanie kusi fakt, że nawet w podstawowej wersji silnika, jest on wygodny w obsłudze, działa szybko i daje ogromne możliwości w zakresie zarządzania asortymentem, prezentacją oferty i obsługą zamówień. To także narzędzie, które dostarcza danych analitycznych i umożliwia prowadzenie marketingu e-sklepu.

Hosting PrestaShop

W niektórych firmach hostingowych możesz spotkać się z ofertą o nazwie hosting PrestaShop. Takie rozwiązanie nie jest aż tak popularne jak serwer skrojony na WordPress, jednak i tak można się w nim spotkać u wielu renomowanych dostawców tego typu usług. 

Taka usługa jest zaprojektowana w celu zapewnienia jak najlepszych warunków do pracy dla e-sklepu stworzonego na silniku PrestaShop. Jest to możliwe dzięki dostarczeniu wielu funkcji oraz technologii, które sprawiają, że taki system może działać szybko i stabilnie. Przykłady oferowanych rozwiązań to: najnowsze wersje PHP, szybkie dyski SSD czy przydziały mocy obliczeniowej, chroniące przed problemami z wyświetleniem sklepu.

Mając możliwość wyboru takiej oferty – przy sklepie prowadzonym na PrestaShop – naprawdę warto się na nią zdecydować. W ten sposób możesz liczyć na to, że parametry będą w 100% dopasowane do tego silnika. Co więcej – w wielu przypadkach usługa jest dostępna z już zainstalowanym silnikiem PrestaShop, więc odchodzi czas konieczny na jego instalację i wstępną konfigurację.

Dla kogo przeznaczony jest hosting PrestaShop?

Hosting PrestaShop to usługa, która jest przeznaczona przede wszystkim dla właścicieli sklepów internetowych. To propozycja dla osób, które chcą zapewnić jak najszybszą pracę dla swoich e-sklepów. Na pewno docenią je sprzedawcy, którzy mają świadomość, że każde opóźnienie w ładowaniu strony może prowadzić do zmniejszenia konwersji, irytacji klienta – a w wielu przypadkach także jego utraty.

Oczywiście nie oznacza to, że z takiej usługi nie będą zadowoleni inni użytkownicy. Jednak trzeba pamiętać, że wybór hostingu powinien być zawsze dopasowany do konkretnego projektu. W takim wypadku lepiej zdecydować się np. na standardowy hosting SSD.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze hostingu PrestaShop?

Prawda jest jednak taka, że sam hosting PrestaShop w nazwie usługi jeszcze nie mówi o tym, czy faktycznie pozwoli ona na poprawne funkcjonowanie tego silnika. Zamiast wierzyć zapewnieniom dostawcy, lepiej jest samodzielnie przeanalizować poszczególne parametry i upewnić się, że jest to odpowiednie rozwiązanie dla Ciebie.

Dysk twardy

To, ile miejsca potrzebujesz na serwerze, zależy od specyfiki Twojego sklepu internetowego. Prostym sklepom może wystarczyć 5 GB, podczas gdy te z tysiącami produktów niekiedy potrzebują nawet kilkadziesiąt razy więcej przestrzeni. 

Choć przestrzeń dysku twardego jest kwestią indywidualną, to na pewno nie jest nią sam rodzaj dysku. Otóż – jeżeli zależy Ci na szybkim działaniu sklepu – wybieraj nośniki nowych technologii. Dyski SSD czy SSD NVMe zapewniają kilkadziesiąt razy szybszy odczyt plików na dysku – w porównaniu do talerzowych konstrukcji. Ma to ogromny wpływ na prędkość ładowania i obsługi Twojego sklepu internetowego. W związku z tym hosting PrestaShop na pewno powinien być oparty na tego typu dyskach.

Nowoczesne i aktualne technologie

Gdy mowa o serwerze dla sklepu internetowego, ogromnie istotna jest kwestia aktualnych technologii. To bardzo istotne w wielu aspektach – zapewnia większe bezpieczeństwo, stabilność, ale przede wszystkim szybkość.

Trzeba w tej kwestii zwrócić uwagę szczególnie na:

 • aktualną wersję PHP – aktualizacje PHP wprowadzają usprawnienia związane z wydajnością i bezpieczeństwem. Dlatego wybierając hosting, upewnij się, że opiera się on na najbardziej aktualnej wersji tego języka;
 • silniki pamięci podręcznej – takie jak Redis czy Memcached to systemy, dzięki którym interpreter PHP nie musi każdorazowo łączyć się z bazą danych w celu pobrania danych potrzebnych do wyświetlenia strony. Może z nich korzystać dzięki przechowywaniu w pamięci szybkiego dostępu. Znacznie odciąża to serwer i przyspiesza działanie strony.

Przydział mocy obliczeniowej

Podobnie jak w przypadku innych aplikacji internetowych, dla ich poprawnego działania potrzebna jest moc obliczeniowa procesora, wspomaganego przez porządną pamięć RAM. Hostingi przeznaczone do obsługi wymagających sklepów internetowych często oparte są o podzespoły o wysokiej częstotliwości taktowania. Warto jednak zadbać o jeszcze jeden szczegół – o przydział mocy obliczeniowej.

Chodzi tutaj o to, aby w momencie mocnego obciążenia serwera nie doszło do sytuacji, w której moc obliczeniowa jest zdominowana przez aplikacje innych klientów. Gdy masz zapewniony minimalny przydział mocy obliczeniowej – np. 1 GHz (lub 1 rdzeń) CPU oraz 1 GB pamięci RAM – wtedy możesz liczyć, że Twój sklep będzie stabilnie działał nawet przy stosunkowo mocno obciążonym serwerze. 

Darmowy certyfikat SSL

Zakupy w sklepie internetowym wiążą się z koniecznością pozostawiania danych osobowych w celu realizacji zamówienia. Dlatego też tak bardzo istotne jest to, aby dane te były zabezpieczone przed dostępem osób niepowołanych. 

Jednym z kluczowych elementów dla zwiększenia poczucia bezpieczeństwa na stronie internetowej jest stosowanie certyfikatu SSL. Służy on do weryfikacji strony internetowej w przeglądarce użytkownika. W przypadku braku weryfikacji wyświetla się najczęściej monit bezpieczeństwa. Natomiast, gdy weryfikacja przejdzie pozytywnie – nawiązywane jest szyfrowane połączenie z wykorzystaniem protokołu HTTPS. W ten sposób dane przesyłane pomiędzy przeglądarką a serwerem są zabezpieczone przed naruszeniem integralności.

Certyfikaty SSL mogą kosztować nawet kilkaset złotych rocznie – mogą jednak być także darmowe. Jeżeli hosting PrestaShop zapewnia dostęp do darmowej wersji, może to być dla Ciebie spora oszczędność. Pamiętaj, że nawet taka podstawowa wersja zapewnia bezpieczne połączenie i jest w pełni funkcjonalna.

Wsparcie techniczne

Nie można nie wspomnieć także o istotności wsparcia technicznego ze strony dostawcy serwera. To od tego elementu w dużej mierze zależy, jak szybko poradzisz sobie np. z problemem na serwerze, który może powodować problemy z wyświetlaniem strony. Takie wsparcie jest bardzo przydatne także np. podczas przywracania kopii zapasowej – szczególnie w przypadku osób o mniejszym doświadczeniu w zarządzaniu stroną internetową.

W związku z tym, gdy interesuje Cię hosting PrestaShop, warto upewnić się, jak wygląda kontakt ze wsparciem technicznym. Taki support powinien być dostępny w modelu 24/7.

Jak widzisz – hosting PrestaShop wymaga nowoczesnych technologii i rozwiązań, które zapewnią mu odpowiednie warunki do pracy. Mam nadzieję, że wyszczególnione przeze mnie czynniki pomogą Ci w podjęciu dobrej decyzji.