Najlepszy Hosting Joomla 2024: RANKING

Joomla to popularnym silnik stron internetowych. Choć nie jest tak popularna jak np. WordPress, to jednak oferuje bardzo wygodny interfejs i możliwość tworzenia atrakcyjnych witryn nawet przez osoby, które nie mają w tej kwestii dużego doświadczenia. Joomla to CMS często wybierany przez blogerów czy firmy, do tworzenia stron-wizytówek. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby na tym silniku uruchomić także np. bardziej zaawansowany sklep internetowy.

Jednak do opublikowania strony przygotowanej w Joomla, potrzebny jest serwer. Hosting dla takiego silnika powinien uwzględniać specyficzne wymagania silnika, tak, aby zapewnić warunki do jego wydajnej pracy. Może w tym pomóc hosting Joomla. Co to takiego?

Ranking TOP 12

Zestawienie najlepszych hostingów stron WWW. Koniecznie sprawdź nasze testy i recenzje (podlinkowane poniżej), gdzie znajdziesz szczegółowy opis oferty i testy wydajności każdego z hostingów.

 1. Zenbox.pl (od 549,00 49,00 zł / rok)
  Najlepszy hosting pod każdym względem. Fenomenalne wsparcie klienta, szybkie serwery i przejrzysty sposób rozliczeń.
  Zobacz recenzję, test i opinie o Zenbox.pl.
 2. Seohost.pl (od 67,00 zł / rok)
  Bardzo szybki i bardzo tani hosting stron WWW. Serwery LiteSpeed, dyski NVMe, Redis i niskie ceny hostingu i domen.
  Zobacz recenzję, test i opinie o Seohost.pl.
 3. HashMagnet.pl (od 199,00 zł / rok)
  Hosting stron internetowych dla nietechnicznych i początkujących z fachową pomocą w stworzeniu i utrzymaniu strony WWW.
  Zobacz recenzję, test i opinie o HashMagnet.pl.
 4. Progreso.pl (od 300,00 zł / rok)
  Sprawdzone serwery wirtualne lub nowatorski hosting hybrydowy - elastyczna usługa hostingowa premium.
  Zobacz recenzję, test i opinie o Progreso.pl.
 5. CyberFolks.pl (od 249,00 99,00 zł / rok)
  Gigant rynku hostingowego z bardzo szeroką ofertą. Dobra wydajność hostingu i wysoka jakość supportu.
  Zobacz recenzję, test i opinie o CyberFolks.pl.
 6. Dhosting.pl (od 359,00 99,80 zł / rok)
  Elastyczny Web Hosting z gwarantowanymi zasobami i możliwością ich skalowania do 24 GHz CPU, 64 GB RAM i 1 TB SSD.
  Zobacz recenzję, test i opinie o Dhosting.pl.
 7. JDM.pl (od 99,00 zł / rok)
  Premium hosting dla WordPressa. Świetny support świetnie znający WP, niewygórowane ceny i przejrzysta oferta planów hostingowych.
  Zobacz recenzję, test i opinie o JDM.pl.
 8. Hostinger.pl (od 335,88 167,88 zł / rok)
  Międzynarodowy hosting z serwerami w Europie, Azji i USA (kraje do wyboru) i dobrą ofertą przy kupnie na dłużej.
  Zobacz recenzję, test i opinie o Hostinger.pl.
 9. MyDevil.net (od 162,60 zł / rok)
  Hosting dla osób technicznych. Poza PHP, wsparcie dla technologii Django, Ruby i Node.js. Techniczny, konkretny support.
  Zobacz recenzję, test i opinie o MyDevil.net.
 10. LH.pl (od 149,00 37,50 zł / rok)
  Jeden z liderów hostingowych w Polsce. Niewygórowane ceny, szybki hosting, dobre wsparcie i bezpieczeństwo.
  Zobacz recenzję, test i opinie o LH.pl.
 11. AttHost.pl (od 103,25 zł / rok)
  Dobry hosting w niewygórowanej cenie z przejrzystą ofertą. Autorski panel i pakiet korzyści dla klientów firmy.
  Zobacz recenzję, test i opinie o AttHost.pl.
 12. Hostido.pl (od 49,00 39,00 zł / rok)
  Nowy, tani hosting z szybkimi serwerami i najnowszymi technologiami (LiteSpeed, Redis, SSD NVMe, HTTP/3).
  Zobacz recenzję, test i opinie o Hostido.pl.

Możemy otrzymywać wynagrodzenie lub prowizje od hostingów przedstawionych powyżej. Każdy hosting został jednak szczegółowo przetestowany niezależnymi narzedziami – szczegóły w recenzjach.

Czym jest Joomla?

Joomla to system zarządzania treścią (CMS), który cieszy się popularnością na całym świecie. Z powodzeniem można wykorzystać go zarówno do prostych blogów, jak i do budowy zaawansowanych serwisów czy sklepów internetowych. To bezpłatne oprogramowanie typu open-source.

System Joomla jest ceniony ze względu na prostotę obsługi, szeroki zakres oferowanych funkcji oraz nacisk położony na kwestie bezpieczeństwa. Można korzystać zarówno z darmowych szablonów, jak i opracowywać zindywidualizowane projekty.

Dlaczego warto wybrać hosting Joomla?

Joomla – podobnie, jak każdy inny system CMS – ma specyficzne wymagania dotyczące parametrów serwera. Podstawowym wymaganiem jest to, aby hosting obsługiwał PHP oraz MySQL. W związku z tym można zainstalować go na większości standardowych hostingów. Ale czy na pewno?

Jeżeli zależy Ci na szybkim działaniu strony opartej na opisywanym silniku, warto zdecydować się na hosting Joomla, który oferowany jest przez wybrane firmy. W takiej sytuacji możesz liczyć na to, że serwer nie tylko sprosta minimalnym wymaganiom CMS’a, ale także zapewni mu właściwe warunki do pracy – nawet podczas zwiększonego zainteresowania stroną.

Wśród funkcji oferowanych w usługach typu hosting Joomla najczęściej występują rozwiązania ułatwiające szybką instalację systemu, wsparcie aktualnych technologii czy szybkie dyski. Warto im się bliżej przyjrzeć.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze hostingu Joomla?

Oczywiście nie ma jednoznacznie określonej listy wskazującej na elementy istotne dla hostingu Joomla. Dlatego też warto przyjrzeć się, jak konkretny hostingodawca podchodzi do prezentowanej oferty. 

Aby móc liczyć na jak najlepsze działanie tego typu serwerów, warto jest zadbać o to, aby hosting oferował narzędzia i funkcjonalności, które faktycznie przydadzą się stronie opartej na Joomla. Poniżej przedstawię kilka z nich.

Autoinstalator

Gdy zamierzasz uruchomić stronę na Joomla, Twój hostingodawca może Ci w tym pomóc. W jaki sposób? Otóż jeżeli oferuje on opcję autoinstalatora, to możesz liczyć na to, że sama instalacja CMS’a zajmie Ci zaledwie kilka minut.

Tego typu autoinstalator może być dostępny z panelu zarządzania hostingiem. Trzeba go uruchomić, podać podstawowe dane – i gotowe. Możesz następnie przejść do personalizacji szablonu lub budowy strony od nowa.

Aktualne wersje PHP i MySQL

Joomla to silnik stron, który jest oparty na PHP i MySQL. Jednak nie wystarczy obsługa tych technologii, aby móc liczyć na prawidłowe funkcjonowanie strony opartej na tym CMS’ie. Bardzo istotne jest to, aby serwer dbał o to, aby zarówno PHP, jak i MySQL były na bieżąco aktualizowane. 

Każda aktualizacja wiąże się z licznymi usprawnieniami, gdy chodzi o szybkość i bezpieczeństwo. Korzystanie ze starych wersji nie tylko skutkuje  mniejszą wydajnością – ale może także oznaczać zagrożenie dla samej strony. W końcu nieaktualne technologie to tak naprawdę brak łatek bezpieczeństwa, co z kolei przekłada się na wyższe ryzyko skutecznego cyberataku.

Nowoczesne technologie

Gdy mowa o aktualności języków stosowanych na serwerze, warto jeszcze zwrócić uwagę na kilka technologii, które mogą być istotne dla szybkiego funkcjonowania strony opartej na Joomla. Dobrze jest upewnić się, aby serwer oferował:

 • silniki pamięci podręcznej – takie jak np. Memcached czy Redis. To właśnie dzięki nim, dane potrzebne do wyświetlenia strony mogą być przechowywane w pamięci szybkiego dostępu. Zdecydowanie przyspiesza to działanie strony oraz zmniejsza obciążenie serwera;
 • LiteSpeed – to rozwiązanie zdecydowanie bardziej wydajne dla stron opartych na PHP niż standardowy Apache. To technologia także oparta na obsłudze pamięci podręcznej, ale oprócz tego oferuje wiele rozwiązań zmniejszających obciążenie serwera i zwiększających jego bezpieczeństwo (np. przez ochronę Anty-DDOS).

Szybkie dyski SSD

Bardzo istotne znaczenie dla szybkiego działania strony ma to, gdzie przechowywane są pliki potrzebne do jej wyświetlenia. Jeżeli serwer wykorzystuje dyski talerzowe typu HDD, to prędkość odczytu i zapisu nie jest zadowalająca dla nowych stron internetowych. Znacznie lepiej jest zdecydować się na dyski SSD, które oferują nawet kilkanaście razy szybszy dostęp do plików. W przypadku nośników SSD NVMe – będących jednym z najnowszych rozwiązań na rynku – ich konstrukcja zapewnia jeszcze szybsze działanie.

Hostingi Joomla bardzo często akcentują właśnie szybkie dyski twarde. To na pewno jeden z ważniejszych czynników, którym warto się przyjrzeć.

SSL w pakiecie

Niezależnie od tego, czy prowadzisz bloga, czy sklep internetowy, na pewno zależy Ci na tym, aby Twoja strona była postrzegana jako bezpieczna. Możesz o to zadbać dzięki certyfikatowi SSL, który służy do weryfikacji witryny w przeglądarce użytkownika. Po prawidłowej walidacji przeglądarka nawiązuje z serwerem bezpieczne połączenie typu HTTPS. Jest ono szyfrowane, a więc chronione przed dostępem osób niepowołanych.

Taki certyfikat nie musi się wiązać z wydatkami – o ile hosting obsługuje bezpłatny SSL. Dlatego też zdecydowanie warto upewnić się, czy hosting Joomla ma w pakiecie obsługę np. bezpłatnego Let’s Encrypt. Takie rozwiązanie oferuje pełną funkcjonalność, a jednocześnie jest bezpłatne.

Brak uciążliwych limitów

Choć na hostingach współdzielonych występowanie limitów jest zupełnie normalne, to jednak warto się im bliżej przyjrzeć. Jeżeli są zbyt uciążliwe, może się okazać, że zakłócają prawidłowe działanie strony.

Warto sprawdzić przede wszystkim:

 • limit transferu – gdy jest on na zbyt niskim poziomie, w pewnym momencie dostęp do serwera może zostać nagle… zablokowany. Pamiętaj, że transfer jest zużywany zarówno przez pobieranie i wysyłanie plików na serwer, jak i każdą wizytę przez użytkownika. Warto wybrać hosting, w którym nie ma limitu transferu;
 • limit jednoczesnych procesów PHP – upewnij się, że na serwerze możliwych jest przynajmniej 10 jednoczesnych procesów PHP. W przeciwnym wypadku może się okazać, że w przypadku większego zainteresowania stroną, procesy potrzebne do jej wyświetlenia, zamiast być wykonywane jednocześnie, będą się kolejkować, powodując spore opóźnienia w wyświetlaniu witryny;
 • limit jednoczesnych połączeń HTTP – to także istotna kwestia, szczególnie wtedy, gdy spodziewasz się dużego ruchu na stronie. Jeżeli limit będzie za niski, nowe połączenia ze stroną będą prowadzić do zerwania dotychczasowych. Dla bezpieczeństwa warto jest zadbać, aby limit ten nie był niższy niż 1000.

Jeżeli – analizując ofertę hostingu – zauważysz, że oferuje on powyższe rozwiązania i funkcjonalności, możesz liczyć na to, że będzie on poprawnie działała z silnikiem Joomla. Nie jest tutaj istotne, czy ma on w nazwie nazwę tego systemu – czy też nie. Liczę na to, że dzięki moim wskazówkom bez problemu wybierzesz hosting Joomla, który sprosta Twoim oczekiwaniom. Zachęcam też do zapoznania się z recenzjami popularnych hostingów, by upewnić się, jak sprawdzają się w praktyce.