Dhosting.pl: Opinie, Oferta, Test i Recenzja Hostingu 2024

Dhosting.pl to hosting, który oferuje elastyczne skalowanie zasobów. W związku z tym jest to rozwiązanie dla osób, które chcą mieć pewność, że hosting podoła nawet najbardziej wymagającym zadaniom – a jednocześnie… nie zrujnuje budżetu. Czy faktycznie tak jest? Przyjrzałem się temu, jak w praktyce funkcjonuje dhosting. Zobacz, czy warto go wybrać.

Odwiedź Dhosting.pl ➞

Sprawdź aktualną ofertę hostingu.

Skalowanie 

Jedną z głównych cech, którą akcentuje dhosting podczas prezentacji swojej oferty, jest automatyczne skalowanie zapewniające elastyczność. Co to takiego i czy faktycznie warto zwrócić uwagę na taki sposób rozliczenia?

Skalowanie dhosting

Otóż w przypadku oferty dhosting.pl nie masz do czynienia z rozróżnieniem na pakiety hostingowego. Wybierasz tak naprawdę jeden rodzaj hostingu, który w zależności od zapotrzebowania w danym miesiącu może zostać automatycznie rozszerzony. Nie musisz zatem od razu określać, że potrzebujesz np. 4 GHz CPU lub 8 GB RAMu dla funkcjonowania aplikacji internetowej. Jednak gdy Twoja strona lub inna aplikacja zacznie generować takie zapotrzebowanie – hosting obsłuży je automatycznie. 

Takie elastyczne skalowanie jest doskonałym rozwiązaniem dla twórców stron, którzy… nie są w stanie określić, jak duży ruch generować będzie ich witryna. Dzięki temu, gdy strona się rozwinie – zarówno pod względem samej funkcjonalności, jak i zainteresowania ze strony odwiedzających – będzie ona w stanie dalej sprawnie funkcjonować. 

Dyski NVMe

Kolejna kwestia, którą zdecydowanie wyróżnia oferta dhosting.pl jest zastosowanie najszybszych dysków. Ten hostingodawca zdecydował się na zastosowanie nośników typu NVMe, które zapewniają kilkanaście razy szybszy zapis i odczyt w porównaniu z dyskami SSD. 

Przepaść pomiędzy dyskami NVMe a dyskami talerzowymi HDD (które wciąż są oferowane przez niektóre firmy hostingowe) jest ogromna. Szybki dysk na serwerze to podstawa dla szybkiego funkcjonowania strony czy innej aplikacji internetowej. Jeżeli serwer – swoją małą wydajnością – utrudnia dostęp do plików, wówczas przekłada się na to jak szybko wyświetla się strony (co oczywiście rodzi szereg innych problemów, takich jak gorsze doświadczenie użytkownika czy niższa pozycja w wyszukiwarce).

Jako, że w dhosting.pl nie ma zróżnicowana na pakiety – możesz liczyć, że kupując u tego hostingodawcy, wszystkie dane strony będą przechowywane właśnie na takim szybkim dysku NVMe.

LiteSpeed i Redis

Kolejna kwestia, na którą warto zwrócić uwagę w analizie oferty dhosting jest zastosowanie oprogramowania LiteSpeed. To program serwerowy, który jest niezwykle konkurencyjny dla popularnego Apache. Jego główne zalety wiążą się ze zmniejszeniem zużycia zasobów serwera poprzez zoptymalizowanie zużycia interpretera PHP. Przekłada się to także na większe bezpieczeństwo – ponieważ optymalizacja serwera oznacza zmniejszenie ryzyka ataków typu DDOS. 

Z kolei Redis jest silnikiem pamięci podręcznej. Za co odpowiada? Dzięki niemu dane potrzebne do wyświetlenia strony przechowywane są w pamięci szybkiego dostępu. Oznacza to, że interprerter PHP nie musi każdorazowo wysyłać zapytania do bazy danych – bowiem może sięgać do danych, do których ma szybki dostęp. Serwer z takim silnikiem sprawia, że aplikacja ładuje się szybciej i działa efektywniej. 

To szczególnie istotne w przypadku stron czy aplikacji opartych na języku PHP – czyli np. dla stron opartych na niezwykle popularnym silniku CMS, jakim jest WordPress.

Aktualność PHP

Kolejna kwestia odnosi się do aktualności języka PHP, który jest stale modyfikowany. Każda nowa wersji zawiera rozmaite usprawnienia dotyczące szybkości czy wydajności, a także łatki bezpieczeństwa chroniące przed cyberatakami. Nowa wersja jest aktualna mniej więcej przez 2 lata, a potem przez rok otrzymuje już wyłącznie podstawowe poprawki w zakresie bezpieczeństwa. 

Nowe aplikacje, pluginy, widgety czy nawet szablony mogą często wymagać korzystania z najnowszej wersji PHP. Jeżeli serwer nie ma zainstalowanej takiej wersji – aplikacja może nie działać poprawnie lub w ogóle się nie ładować.

Dlatego też warto wybierać serwer, który obsługuje najbardziej aktualne wersje PHP. W dhosting.pl możesz korzystać właśnie z najnowszych odsłon PHP (a jeżeli masz taką potrzebę – możesz także stosować starsze odsłony).

Brak limitów

W ofercie dhosting.pl możesz przeczytać, że jest to hosting bez limitów. Do tego typu zapewnień zawsze trzeba podchodzić z pewną dozą ostrożności, zatem warto przyjrzeć się, co oznacza to w praktyce.

Otóż brak limitów w dhosting.pl oznacza, że jest to serwer bez limitu m.in. transferu. Dzięki temu nie istnieje ryzyko, że natłok prac na stronie (i związanych z tym pobrań i wysyłań z serwera) czy też zbyt duża liczba odwiedzających uruchamiających stronę lub pobierających z niej pliki nie spowodują nagłego wyłączenia strony. W innych hostingach przekroczenie limitu transferu wiąże się bowiem z wyłączeniem usługi do momentu opłacenia dodatkowego pakietu transferowego.

Poza tym w dhosting możesz liczyć na brak limitu liczby domen, kont e-mail czy baz MySQL. To doskonała wiadomość zarówno dla osób, które chcą otworzyć kilka kont pocztowych w jednej domenie (np. [email protected], [email protected] czy [email protected]) – jak i dla osób, które chcą na jednym serwerze utrzymywać kilka stron internetowych.

Bezpieczeństwo

Kolejny czynnik, który można śmiało potraktować jako atut oferty dhosting.pl jest duży nacisk położony na kwestie bezpieczeństwa. Wybierając pakiet hostingowych możesz liczyć na:

  • ochronę antyspamową – zabezpieczenie skrzynki przed niechcianymi wiadomościami,
  • antyDDoS – ochronę przed cyberatakami mającymi na celu awarię serwera wskutek jego nadmiernego obciążenia,
  • WAF – zaporę wyłapującą podejrzane działania mogące być atakiem na hostowaną aplikację internetową, 
  • oprogramowanie antywirusowe – chroniące przed pojawianiem się wirusów na serwerze.

Test szybkości w praktyce

Zapewnienia dostawcy hostingów mogą doskonale wyglądać “na papierze”, ale jak wygląda wydajność serwera w rzeczywistości? Żeby się o tym przekonać, najlepiej po prostu skorzystać z darmowej wersji próbnej dhosting.pl. Testowanie przez 14 dni bez konieczności ponoszenia opłaty sprawia, że naprawdę możesz sprawdzić, jak poradzi sobie serwer np. w momentach zwiększonego zainteresowania.

Jeśli jeszcze wahasz się, czy dhosting jest wart Twojego zainteresowania, przedstawię Ci, jak wygląda test szybkości serwera w praktyce. Żeby go wykonać, na świeżo wykupionym serwerze zainstalowałem CMS WordPress, na którym to uruchomiłem test szybkości z wykorzystaniem wtyczki WP Benchmark.

Ten sam test wykonałem także dla wszystkich innych serwerów, które recenzowałem. Jeżeli chcesz zobaczyć, jak wygląda to w przypadku pozostałych hostingów – po prostu przejdź do ich recenzji.

Sama instalacja WordPressa to przyjemność. Wystarczy w panelu dpanel przejść do działu WWW i kliknąć w Dodaj stronę internetową. Tam należy już tylko wskazać domenę oraz aplikację, którą chcesz zainstalować (może to być także np. Prestashop, Joomla czy Drupal).

Instalacja strony w dpanel

A jak wyglądał sam test? Poniżej możesz zapoznać się z dokładnymi wynikami:

Wyniki testu dhosting

Jak widzisz – dobrze wypada szybkość dostępu do plików. Jednak w przypadku dostępu do bazy danych, wyniki mogłyby być nieco szybsze. Na pewno dużym plusem jest duża przepustowość łącza, dzięki czemu ten czynnik nie będzie wąskim gardłem dla funkcjonowania Twojej strony. W ogólnym rozrachunku jest to jednak wynik dobry – szczególnie, że w dalszym ciągu jest to hosting współdzielony, a nie chmura czy serwer dedykowany.

Użytkowanie panelu

Obsługa dhosting.pl jest bardzo intuicyjna dzięki dedykowanemu dpanelowi, który jest dość intuicyjne zaprojektowanym panelem do obsługi hostingu. Jest on dostępny w języku polskim, dzięki czemu łatwo odnaleźć się w podstawowych kwestiach takich jak dodanie domeny, konfiguracja FTP czy zarządzanie bazami danych. 

Na uwagę zasługuje także fakt, że samo wykupienie hostingu zajmuje zaledwie kilka sekund. Po dokonaniu płatności tylko kilka chwil dzieli Cię od automatycznego przejścia do wspomnianego dpanelu. W tym miejscu możesz już rozpocząć konfigurację hostingu, publikowanie strony itd.

Co więcej – od razu możesz liczyć na pomoc w formie Live Chata – gdy masz problem, wystarczy go wpisać w wyskakujące okienko, a rozpoczniesz konwersację z obsługą klienta.

dpanel

Na dole panelu znajdziesz także dostęp do helpdeska, gdzie możesz inicjować oraz śledzić swoje zgłoszenia. 

Pozostałe atuty oferty dhosting

To oczywiście nie wszystkie atuty oferty dhosting.pl. Warto zwrócić uwagę, że w ofercie – w ramach jednego pakietu – możesz liczyć jeszcze na:

  • CDN w Cloudflare – to doskonałe rozwiązanie, jeżeli odbiorcy Twojej strony pochodzą z różnych stron świata. Skraca ona czas reakcji serwera na zapytanie ze strony przeglądarki odwiedzającego. W dhosting serwery zlokalizowane sa w Polsce (co jest najlepszym rozwiązaniem, gdy strona jest przeznaczona dla odwiedzających z Polski), ale wykorzystanie sieci serwerów CDN (rozlokowanych na całym świecie), sprawia, że strona szybko wyświetli się także osobom wywołującym ją np. w Australii czy Brazylii; 
  • rozwiązania dla hosting resellerów – ułatwienia obejmują m.in. przekazywanie dostępu do usługi czy dokonywanie cesji usługi. Cała usługa oparta jest na dedykowanym trybie zarządzania klientami;
  • możliwość rozliczeń pre-paid – co jest bardzo wygodne w przypadku usługi skalowania zasobów. Dodatkowe środki zostaną pobrane z przedpłaconego przez Ciebie salda;
  • darmowy certyfikat SSL – protokół SSL to podstawa w Internecie. Bez niego nie jest możliwe nawiązanie bezpiecznego połączenia HTTPS – zatem dane przesyłane między przeglądarką a serwerem są pozbawione ochrony. W dhosting możesz liczyć na darmowy certyfikat SSL, który weryfikuje Twoją stronę w przeglądarce użytkownika i umożliwia szyfrowanie przesyłanych danych;
  • darmowa migracja – gdy zdecydujesz się przejść na dhosting, możesz liczyć na pomoc w migracji stron WWW (do 15) oraz skrzynek pocztowych (do 30);
  • obsługa techniczna – w dhosting support jest dostępny w modelu 24/7. Oznacza to, że w przypadku awarii masz możliwość jej szybkiego zgłoszenia i rozwiązania problemu bez zbędnej zwłoki.

dhosting – opinie

To jeszcze – powoli zbliżając się do końca – trzeba przyjrzeć się temu, jak wygląda użytkowanie serwera dhosting.pl z perspektywy innych użytkowników. W tym celu – podobnie, jak niemal każdy internauta – udałem się do… wyszukiwarki Google.

Przykładowo na stronie jakwybrachosting.pl dhosting.pl jest chwalony m.in. ze względu na doskonały support, który został oceniony na 9/10. W serwisie można przeczytać, że:

“Z perspektywy płacącego klienta support jest lepszy (szybszy) od supportu dla osoby, która dopiero chce zostać klientem. Miła odmiana, bo w wielu firmach jest często na odwrót.”

Na stronie można znaleźć także potwierdzenie wysokich wyników w testach wydajności. Wśród niekorzystnych rozwiązań, na które trzeba zwrócić uwagę, na pewno należy wspomnieć o backupie, który jest przechowywany przez maksymalnie 3 dni.

Z kolei na stronie tophosting.pl wśród zalet wymieniane są m.in. automatyczne skalowanie zasobów, możliwość wykupienia dedykowanego IP czy darmowa migracja. Znalezione wady to np. brak aktualnej wersji PHP (obecnie jest aktualna) oraz dedykowany panel dpanel zamiast DirectAdmin czy cPanel (co może być uznane zarówno za wadę, jak i zaletę).

Patrząc na recenzje na hostingonline.pl uwagę zwraca przede wszystkim wysoki uptime, elastyczne skalowanie zasobów (przy zapewnieniu minimalnego poziomu zasobów) oraz helpdesk 24/7.

Opinie na temat usługi dhosting.pl pokazują, że… każdy zwraca uwagę na coś zupełnie innego. Na pewno jednak wśród głównych atutów tej oferty trzeba wskazać automatyczne skalowanie zasobów oraz jego szybkie działanie. 

FAQ na zakończenie

Na koniec jeszcze przygotowałem – w ramach podsumowania – krótki FAQ. Mam nadzieję, że będzie dla Ciebie przydatny. 

1. Jakie są plusy i minusy dhosting? 

Plusy oferty dhosting to przede wszystkim automatyczne skalowanie zasobów, szybkie dyski NVMe oraz brak limitów transferu, domen, kont e-mail itd. Atutem jest też bardzo dobry support. Minusem jest krótkie przetrzymywanie kopii zapasowych – tylko 3 dni.

2. Jakie usługi oferuje dhosting? 

Dhosting.pl – oprócz samego serwera z elastycznym skalowaniem – oferuje także m.in. certyfikaty SSL oraz dostęp do CDN (content delivery network). Firma oferuje także wsparcie w zakresie resellingu (tryb zarządzania klientami, ułatwienia w zakresie przekazywania dostępu). Na uwagę zasługuje także darmowa migracja. 

3. Jakie opinie ma dhosting?

Opinie na temat dhosting są w przeważającej mierze pozytywne. Serwer ten uchodzi za szybki, a jego obsługę techniczną cechuje błyskawiczne działanie. 

Mam nadzieję, że pomogłem. Zapraszam na inne recenzje hostingów mojego autorstwa!

Odwiedź Dhosting.pl ➞

Sprawdź aktualną ofertę hostingu.