MyDevil.net: Opinie, Oferta, Test i Recenzja Hostingu 2024

Hosting MyDevil.net uchodzi za bardzo szybki i zapewniający komfortowe rozwiązania dla użytkowników. Dostęp do niego uzyskać możesz w jednym z 4 oferowanych pakietów. Wielką zaletą MyDevil.net jest obsługa nowoczesnych frameworków takich jak Django, Ruby, Catalyst czy Rails on Rails. Jak działa w praktyce? Przyjrzałem się temu bliżej. 

Odwiedź MyDevil.net ➞

Sprawdź aktualną ofertę hostingu.

Nowoczesne technologie

MyDevil.net to hosting, który opiera się na nowoczesnych technologiach. Mają one zapewnić nie tylko bezpieczeństwo oraz większą wydajność rozwiązań webowych. Hosting obsługuje frameworki takie jak Django, Ruby on Rails czy Catalyst.

To jednak nie wszystko. Korzystając z hostingu możesz liczyć na dostęp do języków takich jak:

 • Python – dostępny w wersjach 2.7, 3.6, 3.7, 3.8, 3.9, 3.10;
 • Java – dostępna w aplikacjach webowych Tomcat 6.0, 7.0, 8.0, GlassFish oraz Java OpenJDK 7, 8 (jako domyślna), 11 i 12;
 • Ruby – tu zaleca się instalację przez RVM;
 • Perl – udostępniono większość modułów do tego języka i istnieje możliwość dodania nowych na specjalne życzenie;
 • Node.js – obsługiwany przez WebSocket, wspierany przez ghost.org. 

Dużym plusem jest również dostęp SSH, co zdarza się stosunkowo nieczęsto u innych hostingodawców. 

Wielość nowoczesnych rozwiązań, a także możliwość dodania nowych, autorskich rozwiązań dają duże możliwości dla programistów. I to właśnie dla nich głównie stworzona została ta usługa. Dla początkującego webmastera, mnogość technologii może sprawić, że wpadnie w poczucie zagubienia. 

Warto jednak pamiętać, że działa to na zdecydowaną korzyść takiego serwera – mimo tego, że jest to łatwy w obsłudze hosting współdzielony, to jednak oferuje możliwości także dla poszukujących bardziej specjalistycznych rozwiązań.

Nie można także zapomnieć o fakcie, że hosting zapewnia dostęp do najnowszych wersji PHP. To bardzo istotne, w końcu dynamiczna strona internetowa potrzebuje aktualnej wersji tego języka, by mogła działać szybko, sprawnie i bez problemów z bezpieczeństwem.

Bezpieczeństwo

Hosting zapewnia bezpieczeństwo i stabilność strony. We wszystkich z 4 dostępnych w ofercie pakietów otrzymujesz dostęp do darmowego certyfikatu SSL. To bardzo istotne – w końcu dzięki temu możliwa jest weryfikacja strony w przeglądarce użytkownika oraz nawiązanie bezpiecznego połączenia HTTPS.

Codziennie wykonywane są kopie zapasowe – nie musisz się więc martwić, że awaria lub cyberatak sprawią, że stracisz wszystkie swoje dane. MyDevil.net posiada także zewnętrzny serwer backupowy, co pomoże szybko odzyskać dane w razie awarii. Hosting zapewnia także stały dostęp do plików lokalnych. 

Bezpieczeństwo zapewniają także dostępne w każdym z pakietów ochrona antyspamowa oraz antywirusowa. Takie rozwiązania zabezpieczają Twoją skrzynkę e-mail przed złośliwym oprogramowaniem oraz ograniczają ryzyko, że serwer zostanie sparaliżowany przez złośliwe oprogramowanie.

Wysoka wydajność

Hosting MyDevil.net to doskonała opcja dla tych, którzy chcą aby ich strona miała odpowiednie warunki do szybkiej i bezproblemowej pracy. To także dobre rozwiązanie, jako środowisko dla programistów. 

Serwer jest oparty na szybkich dyskach twardych SSD. W połączeniu z inteligentnym systemem cache (pamięci podręcznej), który jest uruchomiony na każdym serwerze MyDevil.net sprawia, to że strony i aplikacje internetowe mają błyskawiczny dostęp do plików.

Hosting wykorzystuje bardzo szybki serwer Nginx. To bardzo dobre rozwiązanie, które – kilkukrotnie przewyższa swoją szybkością oprogramowanie innych hostingów współdzielonych (opartych na Apache). 

Dobrym znakiem jest także fakt, że serwer MyDevil.net wykorzystuje protokół HTTP/2. Pozwala on na nawiązywanie szybkich i bezpiecznych połączeń. Brak jest jednak informacji dotyczących gotowości na protokół HTTP/3.

Wszystkie pakiety hostingowe w MyDevil.net zapewniają sporą moc obliczeniową, co ma bezpośredni wpływ na wydajność hostowanej aplikacji internetowej. W najniższym pakiecie, dostępnym już 200 zł za cały rok, masz do wykorzystania 1 GB pamięci RAM i 40 procesów systemowych, a w najwyższym 4 GB RAM i aż 150 procesów. 

Autorski system zarządzania kontem

W MyDevil.net możesz korzystać z autorskiego systemu zarządzania kontem. Główną zaletą tego rozwiązania jest możliwość wprowadzenia poprawek do kodu, a także jego rozwijania w zależności od indywidualnych potrzeb. 

Co więcej – jeżeli chcesz wprowadzić poprawki, zawsze możesz uzyskać pomoc, dzięki bezpłatnemu wsparciu technicznemu. 

Braki limitów

Warto zatrzymać się na chwilę przy samych pakietach oferowanych przez MyDevil.net. Do wyboru masz 4 opcje: MD1, MD2, MD3 i MD4. W każdym z pakietów do wykorzystania możesz liczyć na brak limitów dotyczących:

 • liczby stron www,
 • transferu miesięczny, 
 • liczby baz danych MySQL, PostgreSQL, Mongo DB , 
 • liczby skrzynek e-mail,  
 • dostępu do SSH, 
 • operacji IOPS, 
 • liczby plików. 
Plany MyDevil

Cena pakietów jest – co zrozumiałe – uzależniona od pojemności serwera. Jasne przedstawienie sprawy sprawia, że w ofercie nie musisz doszukiwać się kruczków – a po prostu wybrać takie rozwiązanie, na jakie będziesz mieć zapotrzebowanie. 

Jeżeli zaś idzie o koszty związane z rocznym utrzymaniem hostingu, nie są one wcale wygórowane. Co więcej, przedłużenie pakietu na kolejny rok oznacza zniżkę. I tak po roku zapłacisz 10% mniej licząc od ceny pierwotnej, po 2 latach – 20% mniej, a po 3 – 30%. 

Test szybkości w praktyce

MyDevil.net przedstawia się jako profesjonalny usługodawca, który nie tylko zapewnia fachową usługę przeznaczoną nawet dla dużych serwisów, ale i gwarantuje wsparcie oraz przygotowywanie autorskich rozwiązań wszędzie tam, gdzie zajdzie taka potrzeba. Jak jednak w praktyce wygląda korzystanie z hostingu? 

Aby się o tym przekonać, możesz wykupić 14-dniowy dostęp próbny za symboliczne 2 zł. Zanim zainwestujesz w pełen pakiet, warto sprawdzić dane rozwiązanie w praktyce, aby nie kupować kota w worku. Ja tak właśnie zrobiłem.

Na początek musisz założyć konto, za pomocą którego opłacisz wybraną przez siebie usługę. 

Rejestracja w MyDevil

W kolejnym kroku wybierasz odpowiedni pakiet i ustawiasz login oraz hasło. Pamiętaj, aby ich nie zgubić. To także miejsce na wprowadzenie ewentualnych kodów promocyjnych. 

Rejestracja w MyDevil 2

Teraz wystarczy tylko przejść do płatności.

Krok 3 w zakładaniu konta w MyDevil

MyDevil.net obsługuje niemal wszystkie dostępne na rynku systemy płatności, co jest bardzo dobrą informacją. Możesz dokonać wpłaty m.in. przez PayPal, Apple Pay oraz Blik – to bardzo wygodne i przede wszystkim bezpieczne rozwiązanie. 

Płatność za hosting w MyDevil

Na zakupionym za 2 PLN dostępne do serwera chciałem zainstalować CMS WordPress, aby móc wykonać test szybkości. Tu spotkało mnie zaskoczenie… brak autoinstalatora WordPress. W takim wypadku instalację trzeba było wykonać samodzielnie. Przynajmniej dzięki temu miałem możliwość bardziej szczegółowego zapoznania się z panelem. 

Po utworzeniu bazy danych oraz pobraniu i zainstalowaniu WordPressa, zainstalowałem wtyczkę WPBenchmark, aby przeprowadzić test wydajności hostingu. Po jej uruchomieniu i odczekaniu kilku minut, otrzymałem następujące rezultaty:

Wyniki testu MyDevil

Muszę przyznać, że wynik pozytywnie mnie zaskoczył. Pokazuje to, że hosting faktycznie reprezentuje dobry stosunek ceny do jakości. Doskonale wygląda szybkość dysku. Wynik baz danych jest także na wysokim poziomie. Widoczne są pewne niedoskonałości gdy chodzi o CPU, jednak i tak jest to co najmniej bardzo przyzwoity wynik. 

Użytkowanie panelu

Warto wspomnieć kilka słów na temat panelu w MyDevil.net. Faktycznie – jest to rozwiązanie autorskie, w związku z czym, jeżeli ktoś jest przyzwyczajony np. do cpanel, początkowo może czuć się nieco zagubiony. 

Panel MyDevil

Na pewno atutem panelu jest to, że jest on dostępny w języku polskim. W związku z tym znalezienie poszczególnych opcji nie jest wyjątkowo trudne. Sam layout jest dość czytelny i uporządkowany. 

Pozostałe atuty oferty MyDevil

To nie wszystkie atuty oferty MyDevils.net. Warto podkreślić, że w każdym pakiecie znajdziesz także:

 • szybkie dyski SSD – dzięki nim strona ładuje się błyskawicznie. Warto wziąć to pod uwagę, chociażby z tego względu, że szybkość ładowania strony to ważna cecha, która ma wpływ na doświadczenie użytkownika oraz pozycję strony w Google;
 • darmowe wsparcie techniczne – w razie wystąpienia problemów możesz liczyć na pomoc techniczną, która dostępna jest 24/7;
 • możliwość dokupienia RAM, procesów systemowych czy powierzchni dyskowej – jeżeli okaże się, że wybrany przez Ciebie pakiet jest zbyt mały i nie spełnia Twoich potrzeb, nie musisz dokonywać pełnego “upgrade’u”. Możesz zawsze dokupić 1 GB pamięci RAM za 10 PLN miesięcznie, 10 GB pamięci dyskowej za 5 PLN miesięcznie, czy 10 procesów systemowych za 3 PLN miesięcznie. Jak widzisz indywidualne powiększanie swojego pakietu to naprawdę niewielkie koszty. 

MyDevil – opinie

Aby nie być jednostronnym w swojej ocenie, pokusiłem się o sprawdzenie, co na temat hostingu MyDevil.net mają do powiedzenia inni hostingowi recenzenci. 

Hosting Online ocenia usługodawcę na 4.41 w skali do 5. To dość wysoka nota. To, co podoba się recenzentowi najbardziej to wiele technologii, które można wykorzystać w tym hostingu. Docenione zostało także to, że serwery będą świetną bazą dla naprawdę sporych rozmiarów serwisów. 

“MyDevil.net jest świetnym hostingiem dla biznesu i hostingiem dla programistów: pełen dostęp do funkcjonalności oraz bardzo dobre parametry pozwalają na zbudowanie wydajnej strony internetowej, dużego serwisu WWW lub środowiska programistycznego. MyDevil.net będzie również dobrym rozwiązaniem dla developerów aplikacji internetowych pracujących w różnych frameworkach m.in. Django, Pyramid, Catalyst czy Ruby on Rails” – przeczytać można na hostingonline.pl.

Jak Wybrać Hosting? zwraca uwagę na to, że to hosting dla świadomych deweloperów. W recenzji tej brak darmowych testów oraz opcji migracji uznany został wręcz za atut. Zarzutem ze strony autora recenzji jest jednak brak dysków SSD NVMe oraz HTTP/3. 

“Świetna propozycja dla tych, którzy bez dostępu do linii poleceń nie wyobrażają sobie dobrego hostingu – dla programistów webdeveloperów czy tworów stron WWW i aplikacji” – tak podsumowuje swój test hostingu MyDevil.net jakwybrachosting.pl.

W recenzji tej znajdziesz także liczne testy, dzięki którym na własne oczy możesz przekonać się, jak mocne serwery oferuje ten hostingodawca. 

Na koniec odniosę się jeszcze do recenzji Hostingowego Topu. Autor zwraca uwagę nie tylko na wydajność i płynną pracę serwerów, ale i na atrakcyjną ofertę ceną MyDevil.net. Zachęca także do polowania na sezonowe rabaty!

Z hostingu w MyDevil korzystam z przerwami od 5 lat na dwóch oddzielnych kontach hostingowych, w pakiecie MD1 i MD2. Hosting MyDevil jest zdecydowanie bardzo szybki, nie spotkałem się również z żadnymi timeoutami czy przerwami w dostępie moich stron tam hostowanych” – podsumowuje swoje testy hostingowy.top

FAQ na zakończenie

Na koniec pokuszę się jeszcze o małe podsumowanie – krótki FAQ. Co warto zapamiętać?

1. Jakie są plusy i minusy MyDevil? 

Dużymi zaletami hostingu są przede wszystkim: codzienne wykonywanie kopii zapasowych, 

nielimitowane miesięczny transfer i liczba domen, wsparcie techniczne 24/7 oraz możliwość korzystania z wielu nowoczesnych technologii webowych. Natomiast gdy chodzi o wady – trzeba zwrócić na brak migracji w ofercie oraz dostępność wyłącznie dysków SSD oraz obsługi protokołu HTTP/2.

2. Jakie usługi oferuje MyDevil? 

MyDevil.net oferuje: hosting w 4 pakietach zróżnicowanych pod kątem pojemności serwera. Oprócz tego w ofercie możesz znaleźć np.: VPN, przygotowywanie regulaminów oraz dokumentów polityki prywatności i bezpieczeństwa, obsługę własnego inspektora danych osobowych (RODO) oraz tworzenie stron www. 

3. Jakie opinie ma MyDevil?

MyDevil.net uchodzi za hosting przeznaczony dla zaawansowanych deweloperów, którzy mieli do czynienia z nowoczesnymi frameworkami oraz językami programowania. Usługa jest wydajna i atrakcyjna cenowo. Hostingodawca promuje lojalnych klientów, którzy z roku na rok przedłużają umowy. 

Mam nadzieję, że ta recenzja rozwiała Twoje wątpliwości. Zachęcam do zapoznania się z moimi pozostałymi opiniami na temat hostingów.

Odwiedź MyDevil.net ➞

Sprawdź aktualną ofertę hostingu.