Najlepszy Hosting Symfony 2024: RANKING

Symfony to jeden z popularnych frameworków PHP. Jest on stosowany do tworzenia aplikacji internetowych – w tym także stron. Firmy hostingowe mają w swojej ofercie hostingi dostosowane do tego frameworka. Tak przynajmniej wynika z nazwy usługi, jednak czy tak samo wygląda to w praktyce?

Ranking TOP 12

Zestawienie najlepszych hostingów stron WWW. Koniecznie sprawdź nasze testy i recenzje (podlinkowane poniżej), gdzie znajdziesz szczegółowy opis oferty i testy wydajności każdego z hostingów.

 1. Zenbox.pl (od 549,00 49,00 zł / rok)
  Najlepszy hosting pod każdym względem. Fenomenalne wsparcie klienta, szybkie serwery i przejrzysty sposób rozliczeń.
  Zobacz recenzję, test i opinie o Zenbox.pl.
 2. Seohost.pl (od 67,00 zł / rok)
  Bardzo szybki i bardzo tani hosting stron WWW. Serwery LiteSpeed, dyski NVMe, Redis i niskie ceny hostingu i domen.
  Zobacz recenzję, test i opinie o Seohost.pl.
 3. HashMagnet.pl (od 199,00 zł / rok)
  Hosting stron internetowych dla nietechnicznych i początkujących z fachową pomocą w stworzeniu i utrzymaniu strony WWW.
  Zobacz recenzję, test i opinie o HashMagnet.pl.
 4. Progreso.pl (od 300,00 zł / rok)
  Sprawdzone serwery wirtualne lub nowatorski hosting hybrydowy - elastyczna usługa hostingowa premium.
  Zobacz recenzję, test i opinie o Progreso.pl.
 5. CyberFolks.pl (od 249,00 99,00 zł / rok)
  Gigant rynku hostingowego z bardzo szeroką ofertą. Dobra wydajność hostingu i wysoka jakość supportu.
  Zobacz recenzję, test i opinie o CyberFolks.pl.
 6. Dhosting.pl (od 359,00 99,80 zł / rok)
  Elastyczny Web Hosting z gwarantowanymi zasobami i możliwością ich skalowania do 24 GHz CPU, 64 GB RAM i 1 TB SSD.
  Zobacz recenzję, test i opinie o Dhosting.pl.
 7. JDM.pl (od 99,00 zł / rok)
  Premium hosting dla WordPressa. Świetny support świetnie znający WP, niewygórowane ceny i przejrzysta oferta planów hostingowych.
  Zobacz recenzję, test i opinie o JDM.pl.
 8. Hostinger.pl (od 335,88 167,88 zł / rok)
  Międzynarodowy hosting z serwerami w Europie, Azji i USA (kraje do wyboru) i dobrą ofertą przy kupnie na dłużej.
  Zobacz recenzję, test i opinie o Hostinger.pl.
 9. MyDevil.net (od 162,60 zł / rok)
  Hosting dla osób technicznych. Poza PHP, wsparcie dla technologii Django, Ruby i Node.js. Techniczny, konkretny support.
  Zobacz recenzję, test i opinie o MyDevil.net.
 10. LH.pl (od 149,00 37,50 zł / rok)
  Jeden z liderów hostingowych w Polsce. Niewygórowane ceny, szybki hosting, dobre wsparcie i bezpieczeństwo.
  Zobacz recenzję, test i opinie o LH.pl.
 11. AttHost.pl (od 103,25 zł / rok)
  Dobry hosting w niewygórowanej cenie z przejrzystą ofertą. Autorski panel i pakiet korzyści dla klientów firmy.
  Zobacz recenzję, test i opinie o AttHost.pl.
 12. Hostido.pl (od 49,00 39,00 zł / rok)
  Nowy, tani hosting z szybkimi serwerami i najnowszymi technologiami (LiteSpeed, Redis, SSD NVMe, HTTP/3).
  Zobacz recenzję, test i opinie o Hostido.pl.

Możemy otrzymywać wynagrodzenie lub prowizje od hostingów przedstawionych powyżej. Każdy hosting został jednak szczegółowo przetestowany niezależnymi narzedziami – szczegóły w recenzjach.

Co to jest Symfony?

Frameworki PHP to platformy, które są zaprojektowane w celu tworzenia aplikacji w oparciu o język PHP. Symfony jest właśnie jednym z najstarszych tego typu frameworków. Można powiedzieć, że jest to technologia, zapewniająca szkielet aplikacji oraz umożliwiająca jego rozbudowę w zależności od oczekiwań programisty. Jednoczesnie – dzięki dostarczaniu predefiniowanych modułów – zdecydowanie ułatwia ona stworzenie aplikacji i zapewnia web-developerowi ogromną oszczędność czasu.

Podobnie jak w przypadki innych frameworków typu open-source, także tutaj ma się do czynienia z szeroką społecznością skupioną wokół tej technologii. Jednak Symfony może się poszczycić także komercyjnym wsparciem ze strony SensioLabs – pod postacią poradników czy systemów certyfikacji w tej technologii.

Oprócz tego framework ceniony jest za swoją stabilność i niezawodność. Jego modułowa konstrukcja sprawia, że z powodzeniem można wykonywać w nim zarówno proste strony internetowe, jak i rozbudowane aplikacje. 

Hosting Symfony – co to takiego?

Gdy chcesz stworzyć stronę w oparciu o framework Symfony, potrzebujesz do tego serwera. W końcu to właśnie na nim przechowywane będą pliki potrzebne do wyświetlenia witryny. Jednak czy wobec takiego hostingu należy mieć jakieś szczególne oczekiwania?

Symfony to technologia oparta na języku PHP. W związku z tym do jej prawidłowego działania niezbędne jest to, aby hosting obsługiwał bazy danych MySQL oraz by miał zainstalowany interpreter PHP. Takim wymaganiom jest w stanie sprostać zdecydowana większość hostingów na rynku. Zatem, czym szczególnym charakteryzuje się hosting Symfony?

Taka usługa może być różnie przedstawiana w zależności od konkretnego hostingodawcy. Może to oznaczać np. pomoc w instalacji frameworku, wsparcie techniczne czy też zapewnienie takich parametrów usługi, które są dopasowane do wymagań Symfony. Oczywiście nie ma co wierzyć na słowo dostawcom usługi – znacznie lepiej jest przyjrzeć się parametrom serwera samodzielnie.

Czym powinien cechować się hosting Symfony?

Jak już wiesz – Symfony może działać na standardowym hostingu współdzielonym z obsługą PHP oraz baz danych. Jednak jak zapewnić jak najlepsze warunki do działania dla takiego frameworka?

Autoinstalator

Instalacja frameworka nie jest zadaniem szczególnie trudnym dla web-developera. Wprawdzie w celu stworzenia strony internetowej w oparciu o framework Symfony potrzebne są zdolności programistyczne, to jednak także web-developer może czerpać korzyści z opcji autoinstalacji takiej technologii. Dzięki takiemu rozwiązaniu wystarczy kilka kliknięć w panelu hostingowym, aby móc działać w docelowym środowisku na serwerze.

Nie każdy hosting oferuje funkcję autoinstalatora. Na pewno jednak warto się przyjrzeć takiemu narzędziu, bo może ono być sposobem na sporą oszczędność czasu.

Aktualne technologie

Podobnie jak w przypadku innych frameworków opartych na PHP, także Symfony wymaga, aby hosting był regularnie aktualizowany. Jest to szczególnie istotne w kontekście samego interpretera PHP. Hosting powinien obsługiwać najnowszą wersję tego języka. Dobrze jest także zadbać o to, aby można był wybrać również wcześniejsze wersje – np. na wypadek testów aplikacji.

Koniecznie przyjrzyj się także temu, jakie bazy danych obsługuje dany hosting. Tutaj także warto upewnić się, że serwer na bieżąco aktualizuje technologie na serwerze.

Nieuciążliwe limity

Hostingi współdzielone mają nakładane limity na poszczególnych klientów. Dobrze jest jednak upewnić się, że nie są one zbyt uciążliwe. Mogłoby to doprowadzić do problemów z wyświetleniem strony, jej wolnego działania czy nawet pojawienia się błędów zamiast samej witryny.

Przede wszystkim upewnij się, że:

 • limit jednoczesnych procesów PHP – nie jest niższy niż 10;
 • limit równoczesnych połączeń HTTP – nie jest niższy niż 1000;
 • limit transferu – nie jest na zbyt niskim poziomie (jednak kwestią indywidualną jest to, co oznacza niski poziom). Najlepiej, aby w ogóle nie było takiego limitu

Szybkie dyski SSD i przydział zasobów

Aby aplikacja oparta na frameworku Symfony działała szybko, bardzo istotne jest to, aby serwer oparty był na szybkich dyskach. Nośniki SSD (a najlepiej SSD NVMe) są nawet kilkanaście razy szybsze od klasycznych, talerzowych konstrukcji HDD. Szybki odczyt i zapis pliku przyspiesza wyświetlanie strony i usprawnia zarządzanie nią.

Bardzo ważne jest także to, aby zadbać o wysoki gwarantowany przydział zasobów. Chodzi przede wszystkim o procesor oraz pamięć RAM. Aby móc liczyć na dobre działanie serwera nawet przy dużym obciążeniu serwera, powinno to być przynajmniej 1 GHz (lub 1 rdzeń) oraz 1 GB pamięci RAM na użytkownika.

Wsparcie techniczne

Przenoszenie aplikacji internetowej opartej na Symfony czy też aktualizowanie wykorzystywanych technologii może doprowadzić do problemów z wyświetlaniem się strony. W takich sytuacji dostęp do profesjonalnego wsparcia technicznego jest nieoceniony. Dobrze jest upewnić się, aby był on dostępny w modelu 24/7.

Dostęp SSH

Instalacja frameworka, zarządzanie plikami i bazami danych, a także automatyzacja procesów – te wszystkie czynności wielu web-developerów preferuje wykonywać z wykorzystaniem wiersza poleceń. Dzięki dostępowi SSH możliwe jest przeprowadzanie wielu czynności związanych z administrowaniem serwerem właśnie za pośrednictwem wiersza poleceń. Oczywiście trzeba przy tym pamiętać, że taki dostęp jest mocno ograniczony w porównaniu do np. serwerów dedykowanych czy maszyn wirtualnych VPS.

Jaki powinien być hosting Symfony? Mam nadzieję, że powyżej przytoczone uwagi nieco rozjaśniły tę tematykę. Pamiętaj o tym, aby nie sugerować się tylko nazwą usługi, a sprawdzić, jak w praktyce sprawdzają się konkretne serwery. Moje recenzje poszczególnych firm hostingowych mogą Ci w tym zdecydowanie pomóc.