AttHost.pl: Opinie, Oferta, Test i Recenzja Hostingu 2024

Wybór hostingu może mieć bardzo istotny wpływ na szybkie działanie Twojej strony internetowej. To właśnie od prawidłowego działania serwera w dużej mierze zależy, jak szybko ładuje się witryna i czy będzie działała stabilnie. Czy warto zdecydować się na hosting od AttHost? Przekonajmy się!

Odwiedź AttHost.pl ➞

Sprawdź aktualną ofertę hostingu.

Wyjątkowo częste kopie zapasowe

Mówi się, że ludzie dzielą się na tych, którzy wykonują kopie zapasowe oraz tych, którzy… będą to robić. Faktycznie – rola automatycznych kopii zapasowych na serwerze jest nie do przecenienia. W końcu awaria, pomyłka pracownika czy zwykłe przeoczenie mogłyby doprowadzić do tego, że dane Twojego sklepu internetowego, bloga czy strony firmowej mogłyby przepaść bezpowrotnie. Natomiast, gdy regularnie wykonujesz kopie zapasowe – takie ryzyko jest znacznie mniejsze.

Automatyczne wykonywanie kopii zapasowych jest na serwerach raczej standardem. Dzięki temu w przypadku, gdy stracisz dane na swojej stronie – wystarczy przywrócić kopię, by móc liczyć na ich odzyskanie. Jednak w rzeczywistości wiele zależy od dwóch czynników – tego, jak długo przechowywana jest kopia zapasowa oraz jak często jest ona wykonywana. W końcu trzeba pamiętać, że aby jakieś dane dało się odzyskać, muszą one być na serwerze w momencie wykonywania kopii zapasowej.

W przypadku serwera AttHost, można liczyć na bardzo częste wykonywanie kopii zapasowej – zdecydowanie częściej niż u konkurencji. Automatyczny backup wykonywany jest dwa razy w ciągu doby. Taka kopia jest przechowywana przez 7 dni i można ją samodzielnie przywrócić z poziomu panelu hostingowego.

Takie rozwiązanie sprawia, że jest to doskonała propozycja dla osób, które często dokonują zmian na stronie. W końcu dzięki temu możesz liczyć, że nie będzie trzeba powracać do danych sprzed np. 20 godzin – a zamiast tego skorzystać z tych wykonanych np. 10 godzin temu.

Dyski SSD

Bardzo dużym atutem hostingu AttHost jest fakt, że jest on oparty na dyskach SSD. Takie nośniki są o wiele szybsze od standardowych dysków talerzowych typu HDD. A szybki odczyt i zapis plików oznacza krótszy czas ładowania strony. Trzeba pamiętać o tym, że gdy zależy Ci na jak najszybszym działaniu strony internetowej – standardowe dyski talerzowe typu HDD należy zdecydowanie omijać.

Nie oznacza to jednak, że nie mogło być lepiej. Gdyby serwer był oparty na dyskach typu NVMe, byłaby to najszybsza obecnie dostępna technologia, gdy chodzi o nośniki danych. Z pewnością jednak przełożyłoby się to także na wyższą cenę samej usługi hostingowej.

Wysokie przydziały mocy obliczeniowej

Gdy wybierasz serwer, warto przyjrzeć się jego parametrom podobnie, jak analizuje się dane techniczne komputera osobistego czy laptopa. Kluczowymi podzespołami takich urządzeń są procesor oraz pamięć RAM. Jednak decydując się hosting współdzielony nie masz takiego procesora w całości dla siebie – dzielisz jego moc obliczeniową z innymi klientami. W związku z tym jest bardzo istotne, aby mieć zapewniony przynajmniej minimalny przydział takich zasobów obliczeniowych.

Parametry AttHost

W przypadku serwera AttHost kwestia ta jest bardzo dobrze zorganizowana i jasno przedstawiona. W zależności od konkretnego pakietu możesz liczyć na różne przydziały mocy obliczeniowej. W najtańszym zyskujesz dostęp do 100% rdzenia CPU oraz 1 GB pamięci RAM. W tym najwyższym zwiększa się to do 200% CPU oraz 3 GB pamięci RAM. To bardzo dobre parametry.

Warto przy tym zaznaczyć, że wraz ze wzrostem ceny pakietu hostingowego zwiększa się także przydział, gdy chodzi o limit jednoczesnych procesów PHP. W tym najtańszym jest to 20 jednoczesnych procesów – a w najwyższym będzie to 100.

Rozwiązania dla wymagających

Analizując parametry usługi AttHost, warto jeszcze przyjrzeć się czynnikom, które zostaną docenione przez osoby oczekujące nieco bardziej zaawansowanych rozwiązań. Wiele firm hostingowych słynie z tego, że zapewnia stosunkowo prostą obsługę, co jednak wiąże się z pewnymi ograniczeniami – szczególnie, gdy chodzi o konfigurację.

Nieco inaczej jest w przypadku hostingu AttHost. Hostingodawca udostępnia połączenie poprzez SSH (Secure Shell), co w praktyce umożliwia zarządzanie plikami i ustawieniami na serwerze za pośrednictwem wiersza poleceń. Dla osób, które muszą wykonywać wiele operacji na plikach udostępnianych na serwerze jest to bardzo duża oszczędność czasu.

To jednak nie wszystko. W AttHost możesz korzystać z indywidualnego adresu IPv6. Co to oznacza? Otóż każdy z klientów ma przydzielony inny adres IP. Ma to bardzo istotny wpływ np. przy pozycjonowaniu witryny. Takiego rozwiązania próżno szukać u wielu innych dostawców usług hostingowych.

Pakiety korzyści

Warto także zwrócić uwagę, że wykupując pakiet hostingowy w AttHost, możesz przy tym liczyć także na szereg usług dodatkowych – niezwiązanych bezpośrednio z samym serwerem. Co przez to rozumieć?

Zarówno w przypadku najtańszych, jak i najwyższych pakietów, możesz liczyć na pakiet korzyści sięgający 500 zł, w ramach którego znajdziesz np. zniżki na szablon strony na Template Monster oraz zniżki do Brand24 czy Freshmail. Może to być naprawdę przydatne rozwiązanie, szczególnie, gdy dopiero chcesz rozpocząć działania marketingowe dla swojej strony internetowej.

Pakiet korzyści w AttHost

Test szybkości w praktyce

Zdecydowałem się na przeprowadzenie testu szybkości hostingu w praktyce. W ten sposób jestem w stanie określić, jak pod obciążeniem sprawdzają się poszczególne zasoby serwera. W tym celu na koncie testowym zainstalowałem WordPressa – co zajęło mi zaledwie kilkanaście sekund. Potem wystarczyło już tylko pobrać wtyczkę WP Benchmark, zainstalować ją i uruchomić testy. Otrzymałem poniższe rezultaty.

Wyniki testu AttHost

Co można o nich powiedzieć? Z całą pewnością 7,5 to doskonały wynik. Na uwagę zasługuje przede wszystkim bardzo szybkie działanie dysków oraz doskonałe łącze internetowe. Na poprawne i błyskawiczne ładowanie strony znaczący wpływ ma także szybkość obsługi baz danych – w przypadku AttHost ocena tego czynnika jest naprawdę znakomita. 

Pozytywnie należy ocenić także przydział zasobów takich jak procesor czy pamięć RAM. Niska ocena dotycząca pamięci cache wiąże się z faktem, że silnik pamięci podręcznej nie jest domyślnie włączony na serwerze. Podsumowując testy – to naprawdę dobry wynik!

Użytkowanie panelu

Logując się do panelu AttHost od razu widać, że został on zaprojektowany w sposób przejrzysty. Menu po lewej stronie jest czytelne, od razu widać, do jakiego miejsca należy przejść w celu zmiany ustawień czy instalacji aplikacji. Z poziomu panelu klienta możesz także przesłać zgłoszenia do panelu obsługi klienta. 

Panel AttHost

Nawet autoinstalator został zaprojektowany w sposób czytelny. Sama instalacja WordPressa zajmuje kilkadziesiąt sekund. 

Autoinstalator w AttHost

Pozostałe atuty oferty atthost

Widać, że AttHost to naprawdę ciekawa propozycja na rynku hostingowym. Widzisz, że test szybkości w praktyce pokazuje, że jest to serwer na bardzo dobrym poziomie. To nie wyczerpuje jednak wszystkich atutów tego hostingodawcy. 

Warto zwrócić uwagę jeszcze chociażby na:

  • bezpieczeństwo stron internetowych – możesz liczyć na darmowy certyfikat SSL Let’s Encrypt w każdym pakiecie. Oprócz tego serwer korzysta z rozmaitych zabezpieczeń antyspamowych i antywirusowych. Dzięki wykorzystaniu zaawansowanego WAF chroni także przed atakami;
  • doskonałą obsługę techniczna – opinie na temat hostingu jasno wskazują na bardzo dobre wsparcie techniczne. Możesz skontaktować się z obsługą w modelu 24/7, co pozwoli Ci szybko zadziałać w awaryjnej sytuacji;
  • wsparcie w migracji – wprawdzie rozwiązanie to nie jest dostępne w najtańszym pakiecie, jednak możesz liczyć na darmowe przeniesienie stron i poczty z poprzedniego hostingu.

AttHost – opinie

Szukając informacji na temat AttHost można natknąć się na generalnie pozytywne opinie. Na stronie Jak Wybrać Hosting?, autor recenzji wprawdzie zwraca uwagę na pewne niedociągnięcia, takie jak brak wsparcia dla HTTP/3, jednak docenia stosunek ceny do jakości tej usługi. Można przeczytać, że: “Hosting wypadł w testach wydajności bardzo dobrze – strony działają na nim szybko i wydajnie. Świetnie nada się zwłaszcza dla niestandardowych skryptów czy rozwiązań, które podczas operacji przetwarzają różne dane czy wykonują więcej skomplikowanych operacji.”

Dobrą ocenę AttHost otrzymał także na hostdog.pl, gdzie w podsumowaniu napisano, że: “Walory zapewniane „na papierze” przez AttHost, jak np. darmowe SSL, dyski SSD, SSH i wiele innych, a także fachowa, szybka pomoc techniczna oraz podwójny backup na dobę sprawiają, że usługi firmy AttHost są chętnie zamawiane przez klientów. Z usług tego usługodawcy korzystają te osoby, które cenią sobie przede wszystkim szybkość, stabilność i bezpieczeństwo hostingu w jednym.”

Na koniec zacytuję jeszcze jedną opinię, którą znalazłem na tophosting.pl: “AttHost jest usługą, która zdecydowanie robi pozytywne wrażenie. Przede wszystkim jest dopracowana pod użytkownika. Nie musiałem się zastanawiać, gdzie są różne opcje, zmiana PHP nie jest problematyczna – nie musiałem wysyłać choćby jednej wiadomości do supportu. Wszystko jest jasne, opisane w przystępny sposób. Oferta jest niewątpliwie godna uwagi i wygląda bardzo pozytywnie na tle konkurencji.“

FAQ na zakończenie

Dalej nie wiesz, czy AttHost to rozwiązanie dla Ciebie? W takim wypadku zapoznaj się z krótkim podsumowaniem. 

1. Jakie są plusy i minusy AttHost? 

Główne plusy oferty AttHost to doskonały stosunek ceny do jakości, wysoka troska o bezpieczeństwo stron internetowych na serwerze oraz wsparcie techniczne na bardzo dobrym poziomie. Minusem na pewno jest brak dysków NVMe.

2. Jakie usługi oferuje AttHost? 

W ofercie AttHost możesz znaleźć zarówno hostingi, jak i usługę rejestracji domeny oraz możliwość wykupienia certyfikatu SSL. 

3. Jakie opinie ma AttHost?

W przeważającej mierze, AttHost zbiera pozytywne opinie. Dobrze oceniane jest m.in. wsparcie techniczne – doceniają je zarówno początkujący, jak i bardziej zaawansowani użytkownicy.

Serwer AttHost łączy w sobie atrakcyjną cenę z bardzo dobrymi parametrami. To rozwiązanie, które zostanie docenione także przez osoby, które wymagają bardziej zaawansowanych funkcji od serwera. Nie wiesz, czy AttHost to rozwiązanie dla Ciebie? Porównaj wyniki z moimi innymi recenzjami serwerów.

Odwiedź AttHost.pl ➞

Sprawdź aktualną ofertę hostingu.